• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Proteza szkieletowa metalowa czy acetalowa?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Proteza szkieletowa metalowa czy acetalowa?

Nieprzeczytany postautor: halucyn » 12 kwie 2013, 23:19

Witam prosze o pomoc w doborze protezy cześciowej na górze.Brakuje mi 6 zębów na przodzie od prawej dwójki do lewej czwórki potem mam zęby do końca ,a z prawej strony na końcu brakuje mi dwóch przedostatnich. Chcę zrobić protezę cześciową na przednie 6 zębów,i na 2 przedostatnie zęby z prawej strony . ,reszta moich zębów która mi została ,jest zdrowa. Mam dylemat bo u dwóch różnych moim zdaniem dobrych stomatologów ,dwie różne możliwości protezy,czyli jeden mówi ,że tylko szkielet metalowy,bo jest lepszy od acetalu, i mocniejszy oraz że acetal jest dużo grubszy..a drugi zaś mówi ,że tylko acetal -jest nowocześniejszy ,lepszy i pod kolor .Dwóch dobrych stomatologów i dwie rózne protezy,i co mam wybrać ? Obie się też nadają do mojej szczęki,a cena jednej ,i drugiej jest podobna> proszę o doradzenie ,bo nigdy nie miałem protezki tylko most.Chcę by była komfortowa w wyglądzie ,noszeniu i użytkowaniu.Sam byłem nastawiony na acetal ,ale teraz sam już niewiem.
halucyn
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 01 wrz 2012, 17:36
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Proteza szkieletowa metalowa czy acetalowa?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 kwie 2013, 10:53

proszę poszukać zdjęcia w internecie, może dentysta ma przykładowe protezy do porównania, od tego trzeba zacząć.
Wszystko ma swoje plusy i minusy. Proteza szkieletowa przenosi siły poprzez zęby, co jest najbardziej naturalne. Gdy w protezie acetalowej technik zrobi ciernie (owe wypustki zaczepiające się o zęby) to będzie ona równie funkcyjna, lecz nigdy nie będzie tak wytrzymała jak szkielet. W obu przypadkach można uzyskać super estetykę.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Reklama
cron