• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Węzeł chłonny szyjny po zabiegu usuwania zatrzymanej ósemki.

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Węzeł chłonny szyjny po zabiegu usuwania zatrzymanej ósemki.

Nieprzeczytany postautor: rafaldg » 22 lut 2015, 22:20

Witam.
21 stycznia miałem usuwaną zatrzymaną ósemkę dolną lewą. Zabieg jak zabieg nie jestem zbytnio wrażliwy, wiec nie wspominam go jakoś tragicznie. Po usunięciu oczywiście spuchła mi dość znacznie twarz po stronie usuwanego zęba oraz dość znacznie spuchł węzeł chłonny szyjny lub podżuchwowy. Po jakimś tygodniu rana się dobrze zagoiła opuchnięcie zeszło ale węzeł niezbyt się dobrze wchłaniał. Oczywiście chirurg stwierdził że może się wchłaniać dłużej. Niestety około miesiącu węzeł znów się powiększył jest twardy nieruchomy i zaczyna być bolesny. Byłem na USG ale lekarz nie stwierdził zmian innych niż odczynowe. Po konsultacji z innym dentystą przepisano mi klindamecyne (po zabiegu miałem przepisany augumentil), gdyż pan doktor stwierdził ze może się coś dzieje niedobrego (stan zapalny). Po antybiotyku węzeł staje się niestety chyba coraz większy i kłopotliwy. Czy mam się bać że może to być jakiś guz lub przerzut raka ?? Badania robię sobie minimum raz do roku i wychodzą jak najbardziej prawidłowe. Mam 35 lat.

----------------------------------- Scalono post 22 lut 2015, 22:20 -----------------------------------

No i tak to jest jak sie trafi na konowała a nie stomatologa. Okazało się ze jest ropień po usuniętej 8. Metronidazol + augumentil oraz naciecie i spuszczenie ropy + sączek prawie załatwiły sprawę. Muszę się wybrać do tego co twierdził ze to na 100% nie od zęba. A od siebie polecam Katowicką chirurgię szczękową na floriańskiej, nie dość że wszystko na NFZ to jeszcze podejście do pacjenta bardziej niż zadowalające.
rafaldg
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 19 lut 2015, 13:55
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Węzeł chłonny szyjny po zabiegu usuwania zatrzymanej ó

Nieprzeczytany postautor: ricza » 30 lip 2016, 21:02

W katowiacach ja polecam chirurgię szczękowo-twarzową mavit na szopienickiej. Nie miałam żadnych komplikacji, a usuwali mi wszystkie zatrzymane ósemki. Problemem były jedynie odległe terminy.
ricza
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 30 lip 2016, 20:55
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Węzeł chłonny szyjny po zabiegu usuwania zatrzymanej ó

Nieprzeczytany postautor: WrozkaZebuszka » 19 sty 2017, 10:16

Najlepiej w takich sytuacjach przebadać się u kilku specjalistów. Ja tak robię odkąd jeden lekarz nastraszył mnie swoją diagnozą. Chociaż odkąd chodzę do http://cmp.krakow.pl coraz rzadziej praktykuję sprawdzanie u kilku, bo zwykle wszyscy potwierdzają ich diagnozy. Może sam się do nich wybierz?
WrozkaZebuszka
Weteran
 
Posty: 108
Rejestracja: 16 lis 2016, 10:36
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Węzeł chłonny szyjny po zabiegu usuwania zatrzymanej ó

Nieprzeczytany postautor: RobaL » 26 cze 2019, 13:12

Trudno mi sie to zyta :/
Awatar użytkownika
RobaL
Początkujący
 
Posty: 7
Rejestracja: 26 cze 2019, 01:59
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości

  • Reklama
cron