• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

ból zabów zatok? rtg

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

ból zabów zatok? rtg

Nieprzeczytany postautor: karolajn911 » 06 gru 2013, 13:39

Witam
Mam probelm z dolna szótką.
Otórz w wakacje miałam usuwany ząb piątkę po usunięciu okazało się ,że w szóstce jest dziura. Oczywiście ząb mnie nie bolał stwierdziłam ,że robimy póki nie boli. Po zrobieniu blomby światłoutwardzalnej czułam zęba chodziłam do stomatologa chyba z 8 razy na poprawki ,że niby plomba jest za wysoko ,że może boleć od tej wyrwanej piątki. Ząb nie raguje na zimno czy ciepło nie boli sam z siebie tylko jak nagryze coś twardszego np ziarno bółki r=to czuje taki ucisk nie jest to szczególnie bolesne. Poszłam ostatni raz do stomatologa zrobiłam afere ,że tak niepowinno byc i ,że ma zrobic reklamacje. A tu o zgrozzo stwirdziła ,że w zebie jest szczelina której wcześniej nie było zrobiła na nowo a ząb nadal jest wrażliwy na to nagryzanie. Czy to jest normalne? ten stomatolog stwierdził ,że tak moze byc a jak nie to do kanałowego mam przyjsc bo kazdego coś boli i że powinnam sie przyzwyczaic ale no litośc... :shock:

Dodam ,że mam małe dziurki w 4 zębach a ona stwierdział ,że nieopłaca się tego robić. To keidy mam przyjśc jak będzie krater? Dodam ,że denstyta prywatny.
Wydałam kupe siana na zeby oczywiście nie winie dentyty bo to moej złe nawyki zywieniowe doprowadziły do próchnicy ale wszystko co mi robi to zaraz sie psuje co ejst nie tak? :sad:

Jestem zła , smutna i rozgoryczona w dodatku poszłam do innego stomatologa wczoraj tak jak radził jeden z was ,że mam ubytki w dwóch siiódemkach a ona że tam sa małe dziurki i ona nei zrobi rozwierciła mi tylko górna szóstke bo niby moze ona boleć. Tyle ze ja nie czuje charakterystycznego bólu zeba mnie boli cała góra jak jest zatoka rozumiem ze mam zapalenie zatok ale skad to sie bierze? czuje ból nad 3 zebami. I czy mozliwe ze te zeby rzeczywiscie bola od zatok?

boli mnie dzis cała buzia raz z jednej raz z drugiej załaczam zdjecie panormaiczne
Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości. Zaloguj się lub zarejestruj.
karolajn911
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 06 gru 2013, 13:37
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: brak
Kierunek studiów: brak
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: brak
Uczelnia: brak
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: ból zabów zatok? rtg

Nieprzeczytany postautor: intoxication » 11 gru 2013, 22:07

Co do dolnej 6 . Przydało by się małe punktowe zdjęcie bo z tego niestety ciężko coś odczytać. Na 1 rzut oka widać,że szpara ozębnej może być poszerzona co swiadczy o tym, że z zębem się coś dzieje i być możę faktycznie docelowo będzie wymagał leczenia kanałowego. Dodatkowo pod wypełnieniem widać ciemne pole - może to być próchnica która nie została do końca usunięta podczas opracowywania ( potencjalna kolejna przyczyna tego,że z zębem coś się dzieje).

Co do tego,że dentysta stwierdza,żę jest ubytek ale nie warto go ruszać - czasami jest tak,że mamy np niewielką próchnicę zatrzymaną- w takiej sytuacji poleca się pacjentowi dokładnie czyszczenie tego miejsca i jest szansa,że próćhnica dalej się nie rozwinie. To samo na powierzchniach między zębami - tutaj ,żęby dostać się do takiej próchnicy zatrzymanej trzeba usunąć sporo zdrowej tkanki ->>> i znowu - dokładne czyszczenie/nitkowanie powoduje,że dalej nie będzie postępować!
Poza tym chyba lepiej tak niż dentysta, który będzie chciał plombować za dużo zębów bez powodu, prawda? ;]

Co do zatok Masz duze zatoki , korzenie górnych zębów mogą się albo w nich znajdować albo po prostu rzutować na zdjęciu. Jeśli znajdują się w zatokach co się zdarza i np w którymś zębie jest stan zapalny to może on przejść nawet na zatokę.
Możesz skonsultować się z laryngologiem.

pozdrawiam
intoxication
Weteran
 
Posty: 134
Rejestracja: 11 gru 2013, 21:28
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: ogólna
Kierunek studiów: Stomatologia
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Lublin
Uczelnia: UM LUBLIN
Pracuję: Tak

Odp.: ból zabów zatok? rtg

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 sty 2014, 18:42

fajnie że mam jakąś pomoc na forum :) z czasem ostatnio kiepsko :/

Osobiście uważam że próchnica pod wypełnieniem jest bezwzględnym wskazaniem do leczenia, a szczególnie jeśli widać ją na RTG, znaczy to, że na pewno jest większa niż widać na zdjęciu!
Co do małych ubytków, racja, ale nigdy nie można być pewnym. Ja przy pierwszorazowych pacjentach (z reguły mają już jakieś plomby, nie wiadomo z jakiej przyczyny leczone: nadgorliwość bądź rzeczywiście był ubytek) wybieram wg mnie największy ze wszystkich małych i leczę, jeśli jest rzeczywiście mały - reszty nie ruszam. ALE, robię to tylko u pacjentów z niskim ryzykiem próchnicy: brak ubytków międzyzębowych, często osadzający się kamień, brak płytki nazębnej.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ból zabów zatok? rtg

Nieprzeczytany postautor: TORCIK » 15 cze 2019, 08:46

Dzieki za pomoc

____
LIK Czarter jachtów na Mazurach to dobra oferta :!!: Polecam dobrych znajomych ;P
Awatar użytkownika
TORCIK
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 15 cze 2019, 08:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: Nie mam
Kierunek studiów: Nie mam
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Nie mam
Uczelnia: Nie mam
Pracuję: Tak

Odp.: ból zabów zatok? rtg

Nieprzeczytany postautor: wangzha » 19 cze 2019, 12:38

You are sure to find something of your liking when shopping from either a Coach Factory Outlet Onine Login or outlet for a Coach Handbags Clearance or whatever you choose. To save big bucks on your Coach Factory Store or Michael Kors Outlet Sale anything, try shopping online. The best place to shop for gorgeous Michael Kors Outlet Online Store ,shoes, and accessories is online. There are many types of Michael Kors Handags On Sale Outlet that a lady can carry, but the classic elegance and timeless style of the classic Coach Handbags Outlet is simply impossible to beat.

In addition to the Michael Kors Bags On Sale, the Michael Kors Clearance Bags also makes a number of excellent leather accessories including many fine belts and wallets. Pairing a classic handbag or purse from Coach Outlet Store Online Free Shipping with a number of other great MK Outlet Sale is a great way to show off your personal taste and style and make a true fashion statement. When considering a high priced purchase like a classic Coach Handbags Outlet it is of course important to shop carefully.
wangzha
Dociekliwy
 
Posty: 35
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta, wykładowca
Tytuł / Specjalizacja: `
Kierunek studiów: `
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: `
Uczelnia: `
Pracuję: Tak

Odp.: ból zabów zatok? rtg

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 21 gru 2021, 08:30

karolajn911 pisze:Witam
Mam probelm z dolna szótką.
Otórz w wakacje miałam usuwany ząb piątkę po usunięciu okazało się ,że w szóstce jest dziura. Oczywiście ząb mnie nie bolał stwierdziłam ,że robimy póki nie boli. Po zrobieniu blomby światłoutwardzalnej czułam zęba chodziłam do stomatologa chyba z 8 razy na poprawki ,że niby plomba jest za wysoko ,że może boleć od tej wyrwanej piątki. Ząb nie raguje na zimno czy ciepło nie boli sam z siebie tylko jak nagryze coś twardszego np ziarno bółki r=to czuje taki ucisk nie jest to szczególnie bolesne. Poszłam ostatni raz do stomatologa zrobiłam afere ,że tak niepowinno byc i ,że ma zrobic reklamacje. A tu o zgrozzo stwirdziła ,że w zebie jest szczelina której wcześniej nie było zrobiła na nowo a ząb nadal jest wrażliwy na to nagryzanie. Czy to jest normalne? ten stomatolog stwierdził ,że tak moze byc a jak nie to do kanałowego mam przyjsc bo kazdego coś boli i że powinnam sie przyzwyczaic ale no litośc... :shock:

Dodam ,że mam małe dziurki w 4 zębach a ona stwierdział ,że nieopłaca się tego robić. To keidy mam przyjśc jak będzie krater? Dodam ,że denstyta prywatny.
Wydałam kupe siana na zeby oczywiście nie winie dentyty bo to moej złe nawyki zywieniowe doprowadziły do próchnicy ale wszystko co mi robi to zaraz sie psuje co ejst nie tak? :sad:

Jestem zła , smutna i rozgoryczona w dodatku poszłam do innego stomatologa wczoraj tak jak radził jeden z was ,że mam ubytki w dwóch siiódemkach a ona że tam sa małe dziurki i ona nei zrobi rozwierciła mi tylko górna szóstke bo niby moze ona boleć. Tyle ze ja nie czuje charakterystycznego bólu zeba mnie boli cała góra jak jest zatoka rozumiem ze mam zapalenie zatok ale skad to sie bierze? czuje ból nad 3 zebami. I czy mozliwe ze te zeby rzeczywiscie bola od zatok?

boli mnie dzis cała buzia raz z jednej raz z drugiej załaczam zdjecie panormaiczne



warto zadbac o zdrowe nawyki



______________________
https://www.stowarzyszenie-hubertus.pl/ ... leznienia/
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości

  • Reklama