• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

koronka czy nie koronka?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

koronka czy nie koronka?

Nieprzeczytany postautor: ruuu » 17 cze 2011, 16:20

Witam!

Wiem, ze temat pewnie sie pojawial juz miliony razy u Was na forum, ale jako ze kazdy pacjent lubi byc traktowany jako szczegolnie.....;)))


Otoz moja gorna 5 byla leczona rok temu kanalowo. Byl to duzo ubytek, wiec latwo sie domyslic ze z zeba niewiele zostalo. Niewiele to i tak wiele powiedziane;P

Moja pani doktor wtedy zalozyla mi piekna plombe i bawila sie tym materialem tak dlugo, az uzyskala ladny ksztalt zeba. Dzis nikt nie zgadnie, ze zeba to tam naparwde malenko jest.
Ale..wiadomo, to jest bardzo delikatne i kazala mi pamietac o tym, ze dlugo z taka atrapa nie pochodze. Mija rok, i chyba pasowaloby o to zadbac...!
Co proponujecie? A wlasciwie jakie mam mozliwosci? Co sie robi w takich przypadkach?
I wiadomo...ile taka impreza kosztuje, na jaki koszt i tez czas ( poniewaz mieszkam za granica) mam sie przygotowac?

Aa
no i mam jeszcze jednego zeba.
A wlasciwie tylko korzen. Co prawda jest to dolna 6, ale mnie przeszkadza ta luka ( mam tam na dziasle zalozony taki malenki jasny paseczek z jakiegos twardego materialu, wiec dziaslo i to co tam w srodku jest nie jest odsloniete- leczylam tam torbiel).
Czy tutaj moge sie zalapac na jakas koronke? i znowu....: jaki to koszt, z czym to jest zwiazane?


z gory dziekuje za odpowiedzi!;)))
ruuu
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2011, 16:13
Płeć: Kobieta
Jestem: Asystentka/Higienistka
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: koronka czy nie koronka?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 17 cze 2011, 20:12

Witam,
a coś się dzieje z tą piątką? Bo jeśli to wypełnienie cały czas się dobrze trzyma to radzę się wstrzymać z koroną. Wiąże się to z włożeniem do kanału zęba wkład koronowo-korzeniowy (100-300), szlifowaniem zęba, pobiera się wyciski i za kilka wizyt (2-3) cementuje korony.
Koszt korony to ok 450-1200 zł, zależy od materiału, technologii wykonywania i oczywiście gabinetu :) Niektórzy życzą sobie o wiele wiele więcej.
Nie mam pojęcia o jaki paseczek chodzi. Jeśli korzenie da się wykorzystać to leczenie przebiega jak wyżej, lecz gdy trzeba będzie je usunąć to w grę wchodzi most lub proteza ruchoma.
Pozdrawiam serdecznie :)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: koronka czy nie koronka?

Nieprzeczytany postautor: ruuu » 17 cze 2011, 20:15

ooo! Wielkie dzieki za szybká odpowiedz! :):)

Nic sie nie dzieje z piátká ( odpukac) ale ja tak zapobiegawczo...zeby mi sie nic nie stalo...;) Czy nie mozna z nia cos zrobic w tym kierunku, zeby mi kiedys psikusa nie zrobila i sie nie zlamala...? ( oprocz uwazania na niá?)
ruuu
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 17 cze 2011, 16:13
Płeć: Kobieta
Jestem: Asystentka/Higienistka
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: koronka czy nie koronka?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 18 cze 2011, 12:17

Bardzo proszę :) bez ruszania zęba oprócz uważania na niego niestety nic się nie zrobi. Materiał światłoutwardzalny nie jest wieczny ale przy zadbanej higienie i baczności przy odgryzaniu (bo samo gryzienie nie powinno źle wpłynąć, proszę się wystrzegać gryzienia jednostronnego!) powinien jeszcze kilka lat wytrzymać, myślę że przynajmniej 2-3, lecz ukruszenie materiału może się oczywiście zdarzyć w każdej chwili.
Skoro ząb był leczony kanałowo więc być może już jest w nim sztyft koronowo-korzeniowy, wtedy wystarczy tylko oszlifować zęba, bez zabawy w kanale.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: koronka czy nie koronka?

Nieprzeczytany postautor: addamek1988 » 17 maja 2016, 20:56

Tak samo myślę, kanałowe nie będzie potrzebne przy tym
addamek1988
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 17 maja 2016, 20:54
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: medycyna
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: Uniwersytet Medyczny
Pracuję: Nie


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości

  • Reklama