• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

szóstka górna, zmiana przy wierzchołku

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

szóstka górna, zmiana przy wierzchołku

Nieprzeczytany postautor: pawel » 15 maja 2012, 16:15

Witam Państwa serdecznie!

Chciałbym się Państwa poradzić w sprawie zęba . Sprawa wygląda tak, że szóstka górna zaczęła boleć przy jedzeniu, sprawdziłem wypełnienie ale jest szczelne więc pomyślałem że dzieje się coś przy korzeniu, ból jest dosyć promienisty i ciężko go zlokalizować początkowo byłem pewny, że boli ósemka. Szóstka pobolewa przy naciskaniu i opukiwaniu lecz nie za bardzo troszeczkę mocniej niż przy innych zębach. Pięć dni temu zacząłem brać Clindamycin mip 600mg dziennie bo miałem w domu . Dziś zrobiłem zdjęcie RTG zęba i widać zmianę przy wierzchołku ( załączam negatyw i pozytyw dla lepszego komfortu) Zmiana ma około 11 milimetrów. Jestem już umówiony do dentysty na czwartek. Ale Państwa chciałbym zapytać czy będzie konieczność kanałowego leczenia, czy można ten stan zapalny zaleczyć antybiotykiem? Ząb reaguje na zimno i w mniejszym stopniu na ciepło. Ból tak w skali 1 do 10 ocenił bym na 3 w najgorszych momentach, generalnie nie boli za bardzo.

Negatyw

Obrazek

Pozytyw

Obrazek


Bardzo dziękuje za pomoc

Pozdrawiam
pawel
 

Reklama

Odp.: szóstka górna, zmiana przy wierzchołku

Nieprzeczytany postautor: mymy » 16 maja 2012, 23:23

Witam,
na zdjęciu nie widać zmiany okołowierzchołkowej. Być może zmianę takową zasugerowało Panu nisko schodzące dno zatoki szczękowej. Takie bóle na ciepło i zimno często świadczą o próchnicy. Lekarz musi zbadać ten i okoliczne zęby na żywotność, opuk, obejrzeć je i dopiero wtedy będzie można coś powiedzieć.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 65 gości

  • Reklama
cron