• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Torbiel nad górną lewą piątką, i jej wyleczenie

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Torbiel nad górną lewą piątką, i jej wyleczenie

Nieprzeczytany postautor: lewozmywak » 04 mar 2012, 21:17

Pojawiła mi się mała bułka nad górną lewą piątką, dwóch różnych dentystów na podstawie zdjęcia panoramicznego stwierdziło że prawdopodobnie jest to torbiel. Ząb był leczony kanałowo, stwierdzili że trzeba usunąć zęba. Wtedy jeszcze nie usuwałem zęba z nadzieją że może da sie to jakoś wyleczyć. Po kilku dniach torbiel zaczęła mie strasznie boleć i dostałem opuchlizny na lewej części twarzy. Z powodu narastającego bólu tej bulki, ząb poszedł do usunięcia u stomatologa. Stomatolog stwierdził że po usunięciu tego zęba torbiel prawdopodobnie zniknie sama. Bół minął, opuchlizna też sie powoli straciła, ale mija 5 dzien a torbiel nadal nie znika. I tu nasuwa mi się pytanie czy jest to możliwe? Przeglądając internet znalazłem że torbiele usuwa się chirurgicznie. Teraz sam już nie wiem czy czasem nie potrzebnie sie pozbyłem zęba i było trzeba uderzyć do porządnego chirurga. Co robić? Poczekać czy samo zejdzie czy iść do jakiegoś porządnego chirurga na konsultacje?

Jest możłiwy rozrost torbieli na pozostałe zęby? Boję się utraty kolejnych zębów...

W chwili obecnej torbiel, lub inaczej mowiąc ta bółka boli tylko przy dotykaniu.
lewozmywak
 

Reklama

Odp.: Torbiel nad górną lewą piątką, i jej wyleczenie

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 mar 2012, 00:08

Witam,
może Pan zamieścić zdjęcie? Torbiel musiała prawdopodobnie ulec zropieniu, ciężko mi powiedzieć czy uczyniono prawidłowo. Torbiel może powodować rozdęcie kości, co do usuwania zależy jaka jest jej wielkość. Radzę więc kontrolę u chirurga.
Torbiel nie powinna się już powiększać, choć nie jest to całkowicie wykluczone.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama