• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Zab boli po zatruciu ...

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: serek88 » 07 lis 2011, 06:57

Witam. Jest prawie 6 rano a ja z bolu nie moge spac i zwijam sie na fotelu przed komputerem... Opowiem od poczatku. Okolo miesiac temu strasznei bolal mnie zab (6 moze 7 nawet nie wyczuje bo cala strona boli) udalem sie do dentysty i ten rozwiercil mi zab i wsadzil trucizne (chyba). Nastepna wizyta miala byc po 2ch tygodniach i leczenie kanalowe. niestety stracilem prace a zarazem ubezpieczenie i nei stac mnie na takie leczenie wiec nie poszedlem na nie. Zab nie bolal ani nic a dzisiaj znowu zacza ... niby zatruty i wogle byl rozwiercany a Tu co? z jakiej racji boli ? zadne tabletki nei pomagaja ... jedyne to lodowata woda przytrzymana przy zebie usmieza bol ale ile mozna pic .. juz wypilem ponad 5 litrow az mi nei dobrze ... Co dalej zrobic? Myslalem nad wydlubaniem tego co mi tam wsadzil tej niby trucizny (bo jeszcze jest i niby zaplabowane tym cementem) Czy to by pomoglo? Jezeli nei to doradzcie cos domowym sposobem ...
serek88
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2011, 06:25
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: mymy » 07 lis 2011, 21:02

Witam,
możliwe że boli zatruty ząb, ale możliwe też że boli inny. Objawy sugerują zgorzel miazgi, więc mogło dojść do rozpadu gnilnego miazgi w innym zębie jak i w tym zatrutym, z martwą miazgą.
A czy przez jakiś czas po utracie pracy ubezpieczenie nie jest jeszcze aktywne? Jeśli tak i jeśli nie stać Pana na leczenie prywatne jedynym wyjściem jest na fundusz usunięcie zęba (jeśli jest jeszcze ubezpieczenie). Jeśli brak ubezpieczenia to nawet za usunięcie zęba trzeba będzie zapłacić, ale będzie to najtańsze wyjście. Trzeba udać się do dentysty by ten zbadał który ząb jest winowajcą.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: serek88odp » 08 lis 2011, 13:52

... z domowymi sposobami na bol chodzilo mi tylko o to zeby nie bolalo do czasu az odzyskam ubespeiczenie... i tak sie stalo ... dzisiaj bylem u dentysty i mowila cos o "zgorzelach" czy jakos tak ... costam sie bawila miazgociagami i puki co jest dobrze .. plukanie kanalow i costam wsadzila znowu i za tydzien wizyta. Czasami costam kuje ale nei tak jak wtedy ... mowila mi ze moze pokuc troszke ale jak kuje to dolny i gorny rownolegle.. ale puki co jest okej. dzieki za odpowiedz.
serek88odp
 

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: mymy » 08 lis 2011, 18:29

dokładnie, rozpad gnilny to inaczej zgorzej.
Z domowych sposobów to chyba tylko jakiś środek z ibuprofenem (Ibum, Nurofen, Ibalgin, Ibuprom)...
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: maryan » 12 gru 2011, 01:34

Mnie juz 4 dzien nawala zab.2 tygodnie temu poszlem do dentysty po bardzo dlugiej przerwie. Okazalo sie ze mam zab do leczenia kanalowego. Dentystka zatrula mi zab i kazala przyjsc za tydzien. Po 3 dniach trucizna wypadla. Nawet tego niezauwazylem(myslalem ze tylko kawalek wypadl) :D nic mnie nie bolalo. poszlem do dentysty znow. jak mi wiercila to bolalo i powiedziala ze zab sie nie zatrul. zatrula go jeszcze raz i kazala przyjsc za tydzien. OK pierwsze 2 dni byly ok jednak teraz od 4 dni caly czas bez przerwy okropnie mnie boli niemoge tego wytrzymac czasami. Zadne leki mi niepomagaja dzis polknolem juz 10 tabletek najaminu 50. 4 nurofeny i 3 peralginy . mniej wiecej takie sa nazwy. nic niepomaga. Co sie dzieje z tym zebem ?
maryan
 

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 gru 2011, 00:15

Witam,
być może ta trutka została założona pod zbyt dużym naciskiem. Trzeba wrócić do dentysty i poprosić o wymianę albo po prostu, co zaczyna się już robić standardem, usunąć miazgę w znieczuleniu i od razu wypełnić kanały, a nie czekać aż miazga obumrze.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: m4dz14 » 20 sty 2012, 23:16

pomozcie mi prosze mam zalozona trucizne juz po raz drugi poniewaz za pierwszym razem zab sie nie zatrul , wizyte kolejna mam dopiero na czwartek a zauwazylam ze kawalek nieduzo trucizny mi wypadl co zrobic? isc w poniedzialek do dentystki zeby uzupelnila mi ta trucizne? czy dac sobie spokoj ? jak dotkne do tego zeba to boli prosze was o jakas odpowiedz
m4dz14
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 20 sty 2012, 23:15
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: masazystka
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Białystok
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: 2005kalla » 21 sty 2012, 22:56

No ciekawy przypadek. W takich sytuacjach kiedy nie jesteśmy pewni, który ząb boli to do stomatologa trochę pochodzimy.
1. Przychodzimy i powinien być jakiś wywiad lub pytania pomocnicze.
- od kiedy boli ten ząb?
- czy ząb był kiedyś leczony? czy leczony był kanałowo?
- czy to ja go robiłem? ( czyli twój dentysta czy inny doktor)
2. Potem siadasz na fotel:
- prosisz o przegląd
- jeżeli przy przeglądzie boli cię ząb to: a) jezeli jestes pewien że to ten ząb lekarz napewno zapyta to ten ,jeszcze lekarz powinien odczekać i jeszcze raz zapytać czy ten i jak jest zgoda pacjenta odp; Tak panie doktorze ten to robimy.
b) Ale jeżeli nie jesteśmy pewni to sami powinniśmy pójść do zdjęcia RTG i zrobić powiedzmy zdjęcia NP> po lewej stronie ze 4szt zębów lub panoramiczne i z tym udac się do lekarza i już wtedy mozemy cos spostrzec.
A jeżeli chodzi o uczucie zimna to przynosi ulgę na pewno ale musimy tez wiedzieć że to jest do pewnego momentu. Jezeli będziemy mieszać zimne ochładzanie zęba potem picie ciepłej herbaty/ czy kawy to mamy róznicę temperatur i moze występowac nadwrażliwość.
*********PROPONUJĘ JESZCZE RAZ IŚĆ DO STOMATOLOGA , MOŻE TEŻ ZMIENIĆ*********************
2005kalla
 

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: hejek » 26 lip 2019, 16:22

wspolczuję
hejek
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 26 lip 2019, 15:52
Płeć: Kobieta
Jestem: Lekarz medycyny
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: -
Uczelnia: uj
Pracuję: Tak

Odp.: Zab boli po zatruciu ...

Nieprzeczytany postautor: wasyl » 29 lip 2019, 16:10

Moim zdaniem należy niezwłocznie udać się do tego dentysty. Coś jest nie tak. Po zatruciu ząb raczej nie powinien boleć.
wasyl
Początkujący
 
Posty: 7
Rejestracja: 29 lip 2019, 15:31
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości

  • Reklama