• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

miesiączka a leczenie

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: Vendetta » 11 cze 2010, 11:16

mam pytanie do znawców- otóż słyszałam różne opowieści koleżanek oraz różne wiadomości w kolorowych czasopismach niemniej nie rozwiewa to moich watpliwości:
czy bedąc w trakcie miesiączki można korzystać z wizyty u stomatologa?? czy sa jakieś przeciwwskazania?czy może być wtedy wykonany każdy zabieg?
z góry dziekuję
Vendetta
 

Reklama

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: Annebell » 27 lip 2010, 21:44

Nie jestem jeszcze studentką kierunku lekarko-dentystycznego, ale wydaje mi się, że to zależy od kobiety i od wykonywanego zabiegu dentystycznego :)
Niektóre panie mają dość znaczny stan napięcia przedmiesiączkowego i wizyta u stomatologa (np. borowanie) tuż PRZED miesiączką (w naszym organizmie jest wtedy najniższy poziom hormonu progesteronu, co wpływa na nasze złe samopoczucie i huśtawkę nastrojów) może należeć do nieprzyjemnych i bolesnych :(
Z logicznego punktu widzenia odradzałabym wyrywanie zębów w trakcie okresu, gdyż może to doprowadzić do anemii, co prawda nie długotrwałej,ale chyba już nieznaczna utrata krwi odbije się jakoś negatywnie na naszym organizmie(podczas samego okresu tracimy ok 100 ml krwi), np. objawiając się bólami głowy itp. i ogólnie złym samopoczuciem.
Poza tym miesiączka nie trwa wieczność ;) i można tak zaplanować wizytę u lekarza-stomatologa, by wypadła w okolicach owulacji, albo po krwawieniu :)
Poza tym, kolorowe gazety piszą, żeby pisać. Najlepiej pójść do specjalisty i powiedzieć o swoich obawach i wspólnie umówić wizytę i nie będzie wątpliwości ;)
pozdrawiam :)
Annebell
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2010, 21:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: dentystyczny
Rok studiów: 1
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny
Pracuję: Nie

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: mymy » 28 lip 2010, 14:27

Gratuluję dostania się :)
Co do wypowiedzi racja, dziękuje za post :)
uściślę: podczas miesiączki można korzystać z usług stomatologa i wbrew pozorom MOŻE BYĆ wykonywany każdy zabieg. Wszystko zależy raz od tego co koleżanka wyżej napisała (m. in. ZNP) a dwa od tego jaki jest stan chorej osoby jeśli chodzi o to z czym zgłasza się do dentysty.
Jeśli chodzi o usuwanie zębów - ciąża czy miesiączka są przeciwwskazaniami WZGLĘDNYMI - czyli jeśli można odłożyć zabieg to się z tego korzysta, natomiast jeśli leczenie wymagane jest natychmiast, usuwamy zęby - warto by skontaktować się z ginekologiem (ciąża). Należy pamiętać że podczas ciąży uwagę trzeba zwrócić jeszcze na znieczulenie - najbezpieczniej czysta Lignokaina lub mepiwakaina. Podczas ciąży najkorzystniej jest usuwać zęby w 2 trymestrze.
Jeśli chodzi o inne leczenia to nie widzę przeszkód. Pod uwagę bierze się głównie możliwą utratę krwi.
Także drogie Panie :) nie ma się co stresować, jak trzeba to idziemy do dentysty, tylko zawsze trzeba w gabinecie wspomnieć czy jest się w ciąży czy podczas okresu. Pozdrawiam.

ps. Annebell, chirurgia stomatologiczna niestety dopiero na 3 roku ;) powodzenia!
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: Tether » 05 paź 2016, 23:15

Dokładnie macie, rację raczej można to wszystko przewidzieć. Jednak są kobiety, które mają nieregularne cykle miesiączkowe. Jeżeli są tutaj takie to polecam im odwiedzić stronę suplementu diety Inofem http://www.inofem.pl/leczenie-nieregula ... aczkowych/ - gdzie wszystko jest ładnie opisane!
Tether
Aktywny
 
Posty: 24
Rejestracja: 05 paź 2016, 12:58
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: ynos89 » 30 mar 2018, 09:29

Jeżeli natomiast któraś z was cierpi na dolegliwość jaką jest zespół napięcia przedmiesiączkowego, to koniecznie musi spróbować zastosować lek Castagnus. Agnus Castus to łacińska nazwa niepokalanka mnisiego. Jest to krzew, którego owoce od wielu lat wykorzystywane są w lecznictwie. Wyciąg z owoców niepokalanka jest aktywnym składnikiem leku Castagnus. Do dnia dzisiejszego zostało opublikowanych wiele badań, w których potwierdzono wpływ niepokalanka na łagodzenie symptomów towarzyszących PMS. Mechanizm działania niepokalanka mnisiego, będącego aktywnym składnikiem leku Castagnus, został dobrze poznany i opisany. Przyjmuje się, że wpływa on na równowagę hormonalną, w tym hamuje wydzielanie prolaktyny - hormonu, który jest jednym z czynników odpowiedzialnych za wystąpienie objawów PMS. Lek przeznaczony jest dla dorosłych kobiet. Należy przyjmować 1 tabletkę 1 raz dziennie, rano. Jest to lek dostępny bez recepty. Jednak, jak w przypadku każdego leku, przed użyciem należy zapoznać się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą
ynos89
Hero member
 
Posty: 77
Rejestracja: 14 wrz 2017, 10:56
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: inna osoba
Kierunek studiów: inna osoba
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: inna osoba
Uczelnia: inna osoba
Pracuję: Tak

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: czeko60 » 12 cze 2019, 10:16

A czy to prawda, że na bolesne miesiączki antykoncepcja może pomóc? Bardzo ciężko to znoszę.
czeko60
Weteran
 
Posty: 129
Rejestracja: 17 lut 2018, 16:12
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: majeczka » 12 cze 2019, 11:48

Tak to prawda i wiele kobiet jak akurat nie potrzebuje zabezpieczenia, to stosuje tabletki anty żeby ulżyć sobie w bólu. Możesz sobie jeszcze tutaj doczytać http://antykoncepcjanamiare.pl/bolesne- ... ncepcyjne/ . Masz tu dokładnie opisane, na jakiej zasadzie tabletki łagodzą pms.
majeczka
Dociekliwy
 
Posty: 49
Rejestracja: 03 wrz 2018, 18:08
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: wangzha » 19 cze 2019, 12:42

You are sure to find something of your liking when shopping from either a Coach Factory Outlet Onine Login or outlet for a Coach Handbags Clearance or whatever you choose. To save big bucks on your Coach Factory Store or Michael Kors Outlet Sale anything, try shopping online. The best place to shop for gorgeous Michael Kors Outlet Online Store ,shoes, and accessories is online. There are many types of Michael Kors Handags On Sale Outlet that a lady can carry, but the classic elegance and timeless style of the classic Coach Handbags Outlet is simply impossible to beat.

In addition to the Michael Kors Bags On Sale, the Michael Kors Clearance Bags also makes a number of excellent leather accessories including many fine belts and wallets. Pairing a classic handbag or purse from Coach Outlet Store Online Free Shipping with a number of other great MK Outlet Sale is a great way to show off your personal taste and style and make a true fashion statement. When considering a high priced purchase like a classic Coach Handbags Outlet it is of course important to shop carefully.
wangzha
Dociekliwy
 
Posty: 35
Rejestracja: 19 cze 2019, 12:22
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta, wykładowca
Tytuł / Specjalizacja: `
Kierunek studiów: `
Rok studiów: 4
Miasto uczelni: `
Uczelnia: `
Pracuję: Tak

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 13 paź 2021, 08:19

Annebell pisze:Nie jestem jeszcze studentką kierunku lekarko-dentystycznego, ale wydaje mi się, że to zależy od kobiety i od wykonywanego zabiegu dentystycznego :)
Niektóre panie mają dość znaczny stan napięcia przedmiesiączkowego i wizyta u stomatologa (np. borowanie) tuż PRZED miesiączką (w naszym organizmie jest wtedy najniższy poziom hormonu progesteronu, co wpływa na nasze złe samopoczucie i huśtawkę nastrojów) może należeć do nieprzyjemnych i bolesnych :(
Z logicznego punktu widzenia odradzałabym wyrywanie zębów w trakcie okresu, gdyż może to doprowadzić do anemii, co prawda nie długotrwałej,ale chyba już nieznaczna utrata krwi odbije się jakoś negatywnie na naszym organizmie(podczas samego okresu tracimy ok 100 ml krwi), np. objawiając się bólami głowy itp. i ogólnie złym samopoczuciem.
Poza tym miesiączka nie trwa wieczność ;) i można tak zaplanować wizytę u lekarza-stomatologa, by wypadła w okolicach owulacji, albo po krwawieniu :)
Poza tym, kolorowe gazety piszą, żeby pisać. Najlepiej pójść do specjalisty i powiedzieć o swoich obawach i wspólnie umówić wizytę i nie będzie wątpliwości ;)
pozdrawiam :)



Dobrze uświadomić klienta o tej huśtawce nastrojów i innych nieprzyjemnych dolegliwościach podczas wizyty



__________________
https://www.place-zabaw.info.pl/blog/
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie

Odp.: miesiączka a leczenie

Nieprzeczytany postautor: Kazikdobry » 28 wrz 2022, 13:22

Annebell pisze:Nie jestem jeszcze studentką kierunku lekarko-dentystycznego, ale wydaje mi się, że to zależy od kobiety i od wykonywanego zabiegu dentystycznego :)
Niektóre panie mają dość znaczny stan napięcia przedmiesiączkowego i wizyta u stomatologa (np. borowanie) tuż PRZED miesiączką (w naszym organizmie jest wtedy najniższy poziom hormonu progesteronu, co wpływa na nasze złe samopoczucie i huśtawkę nastrojów) może należeć do nieprzyjemnych i bolesnych :(
Z logicznego punktu widzenia odradzałabym wyrywanie zębów w trakcie okresu, gdyż może to doprowadzić do anemii, co prawda nie długotrwałej,ale chyba już nieznaczna utrata krwi odbije się jakoś negatywnie na naszym organizmie(podczas samego okresu tracimy ok 100 ml krwi), np. objawiając się bólami głowy itp. i ogólnie złym samopoczuciem.
Poza tym miesiączka nie trwa wieczność ;) i można tak zaplanować wizytę u lekarza-stomatologa, by wypadła w okolicach owulacji, albo po krwawieniu :)
Poza tym, kolorowe gazety piszą, żeby pisać. Najlepiej pójść do specjalisty i powiedzieć o swoich obawach i wspólnie umówić wizytę i nie będzie wątpliwości ;)
pozdrawiam :)



Dziękuję za dobrą poradę!

__________________________
https://www.linia.org.pl/gdzie-kupic-plac-zabaw/
Kazikdobry
Weteran
 
Posty: 421
Rejestracja: 28 sty 2019, 11:44
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości

  • Reklama