• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

czy to już paradontoza?

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: gutka » 01 kwie 2011, 14:05

kurcze.. zestresował mnie Pan.

dziąsła w ogole mi nie krwawiły nigdy wczesniej. nie są obsuniete wg mojego stomatologa ani wg mnie.. periodonta stwierdziła, ze lekko są szczegolnie na jedynkach, ale ja od kiedy pamiętam, to zawsze tak samo te jedynki wyglądały. Co prawda od kilku dni troche mnie piekły, ale to dlatego ze przegiełam z nitką i troche je pociełam. Wczesniej sie to nie zdarzało, ale pociełam w piatek, a w poniedziałek juz płukałam. W srode znikło podraznienie , w czwartek czyli wczoraj był periodonta i dzis mam powrót z rozrywki x5.

badanie było okropne, niezwykle bolesne, bo pani powtarzała je dokąłdnie 5 razy. Bo nie była pewna i wciaz mowiła, to ja jeszcze raz zobacze. Ta kobieta ma 15 letnie doswiadczenie w zawodzie periodonty, wczesniej pracowała na Nowym Zjezdzie, uznałam ze specjalista ma wiedziec lepiej ode mnie..

ten pecherzyk powietrza, to ona sama wymysliła, ja jej nic nie podsuwałam, ze niby wszeł w dziasło i to tak pstrykało.. i ze niby wszedł tam w wyniku urazu, ze nagryzłam popcorn albo cos takiego..tylko ze teraz nic nie pstryka, natomiast dziasła naprawd emnie bola po tym badaniu. Wczoraj do wieczora nic nie mogłam jesc z bolu. Płukam zeby corsodylem i smaruje muscovitem. Na mysl o kolejnym badaniu- bo ona za tydzien chce znow kieszonki sprawdzac.. robi mi się słabo.

po wielokrotnym wsadzaniu tego czegos, pani zaczeła szykac 'kamyczka' i nic nie powiedziała, poza tym ze zrobimy skaling i piaskowanie.

do naptrawde polecanego periodonty jestem umowiona za miesiac, bo wczesniej nie było miejsc. Co ja mam teraz robic? Chce tak czy siak usunac ten kamien, ale badanie za tydzien znow kieszonek nie wydaje mi sie potrzebne.. tym bardziej ze to kolejne 100zł ma kosztowac.

te dwa zdjecia:
http://img31.imageshack.us/i/135852.jpg/
http://img860.imageshack.us/i/135826.jpg/
ach, jeszcze.
gutka
 

Reklama

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: gutka » 01 kwie 2011, 14:16

przesyłam tez zdjęcie mojego uśmiechu- prosze się nie śmiac :D

czy tak wyglądają zęby z odsłoniętymi szyjkami?

http://img202.imageshack.us/i/zebyi.jpg/
gutka
 

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 01 kwie 2011, 18:27

Proszę się nie stresować, piszę co uważam, lecz bardzo proszę brać na to jakąś poprawkę ponieważ nie widzę jak jest w buzi. Nie mówię że periodontolog zrobił coś źle, tylko że mógł, bo tak się zdarza każdemu no i nie wiadomo jaki jest faktyczny stan tych kieszonek. Prawda jest taka, że jak Pani ma wątpliwości to zachęcam do pozyskania opinii innego, pacjent ma do tego pełne prawo. Sama Pani stwierdziła że po 5 razy sprawdzała te same zęby.
Jakiego "kamyczka" ta pani szukała? Chodzi o kamień poddziąsłowy? Skoro nic nie powiedziała to może go tam nie ma?
Leczenie ortodontyczne oczywiście mogło wprowadzić małe zmiany w kości, zwykle leczenie się opierana tym, że aby zęby przemieścić to kość z jednej strony się resorbuje (wchłania) a z drugiej odbudowuje.
Na tych dwóch zdjęciach nic podejrzanego nie widzę.
zęby są śliczne :) jeśli chodzi o to zdjęcie to nie widzę by jakaś patologia dotyczyła dziąseł..
Pozdrawiam

ps.: Dentosept A jest fajny jak boli, ponieważ ma lekkie działanie znieczulające.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: gutka » 04 kwie 2011, 07:26

DZiękuję Panu ślicznie :)

Wybieram sie na świeta do Wrocławia, tam tez juz sie zapisałam na scaling wraz z piaskowaniem. Tam tez zasiegne opinii innego periodonty, bo do teg jakos nie mam zaufania. Uwierzyłam co prawda, ze zeby sie nie ruszaja, ale metoda zagladania po kilka razy nie przekonała mnie, tym bardziej wyglad 'lecznicy'.

Jesli Pan nie widzi na tych zdjeciach zmian, a zeby wygladaja ok, to bede dobrej mysli.

Lewa gorna jedynka wciaz jest jakas taka 'dziwna' czasem mam uczucie jej dretwienia, ale pewnie to sobie wmawiam, moze to od dziasła. Sprawdze to gdzie indziej w przeciagu 2 tygodni.

ów kamyczek, to okreslenie pani periodontki. Najpierw zdebiałam czego ona szuka az zrozumiałam, ze chodiz o kamien nazebny, chyba miało byc dowcipnie ale wyszło nieprofesjonalnie i choc szukała, to nic nie powiedziała, dopiero na moje pytanie, czy jest, stwierdziła, ze czyszczenie to i tak trzeba zrobic.

Poniewaz bardzo mnie tu Pan wsparł i bezintersownie pomagał, na pewno odezwe sie po czyszczeniu i drugiej opinii.

Pozdrawiam serdecznie :)
gutka
 

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 04 kwie 2011, 16:58

Bardzo proszę :)
tez uważam że najlepszym wyjściem będzie zasięgnięcie innej porady, ponieważ "kamyczek" i niby głębokie kieszonki przy braku zmian w RTG i na dziąsłach (brak zmian zapalnych) oraz (o zgrozo) "pęcherzyk powietrza" nie przekonały mnie o profesjonalizmie..
Cieszę się ogromnie i oczywiście czekam na odpowiedź. Pozdrawiam serdecznie, zdrowia i powodzenia życzę :)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: gutka » 11 kwie 2011, 15:07

Jeszcze nie byłam u drugiego periodonty, ale nie o tym chciałam napisac ;) Jakikolwiek bol czy uczucie dyskomfortu w dziąsłach minęło. Stosuję od tygodnia irygator zamiast nitki i moje dziasła sa nim chyba zachwycone :D Corsodylem płucze tylko 1x dziennie na noc, tak dla profilaktyki. Nie smaruje juz muscovitem, bo nic mnie nie boli. Uczucie odretwienia jedynki minelo tez całkowicie. Nic nie strzela, nie pstryka i w ogole zeby mam takie jak 'przed'. jem zupełnie normalnie-w sensie ze nie uwazam na kazdy kęs czy odgryzanie. Moje wnioski? Wyrzniecie sie osemek do konca spowodowało zmiany w łuku, dlatego zeby zaczeły miedzy soba pracowac i pstrykac, dodatkowo uszkodziłam dziasla nitką i wystapil faktycznie lekki stan zapalny. Zęby sie w koncu ulozyly a dziasla zasklepily i wsyztsko gra. w moim subiektywnym odczuciu.

Zapisana jestem na dokladne czyszczenie na za tydzien oraz na konsultacje ortodontyczna za miesiac. Takze dowiem sie co dalej. i przekabelkuje.
gutka
 

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 11 kwie 2011, 15:50

Cieszę się bardzo i jak najbardziej zgadzam się z Pani spostrzeżeniami :)
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: gutka » 29 kwie 2011, 08:23

Jestem po scalingu z piaskowaniem i fluoryzacji ;) Było u mnie tak niewiele roboty, że zamiast 130/140zł zapłaciłam 75! Zęby wg stomatologa utrzymane wzorowo- tylko jeden ząb do naprawy, bo odpadła koronka i zaczał sie robic tam ubytek- wiedziałam, ze w 8 cos mi odpadło, ale 2 stomatologow 'nie zauwazyło', co świadczy o ich 'profesjonaliźmie'. I jedno wypełnienie do zmiany. Poza tym zeby nie wygladaja na dotkniete ani zapaleniem dziaseł a tym bardziej paradontozą!!! (Wiec ludzie uwazajcie na naciagaczy) Dyskretne zmiany w przyzebiu wynikaja z leczenia ortodontycznego a pojedyncze strzelania mineły juz cąłkiem po wyczyszczeniu zebow- przestały sie o siebie ścierac. Jestem zadowolona i spokojna, zrobie te dwa zeby i na pol roku moge nie ogladac stomatologow :D hurra!

Dziekuje Panu za uwage i opinię :)

W razie kłopotow bede sie ponownie radzić :)
gutka
 

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 17 gru 2021, 10:12

oj trzeba dbać o zęby póki czas


__________________
https://www.szepto.pl/implanty-zebow-ich-wady-i-zalety/
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: kalusia » 31 paź 2022, 13:29

Jeżeli ciekawi was, jakie paradontoza objawy i leczenie ma, to myślę że wiele przydatnych wskazówek w tym zakresie znajdziecie na stronie cmp.med.pl. Jest tam bardzo ciekawy artykuł, który porusza tematykę, więc jeżeli jesteście czymś takim zainteresowani, to koniecznie sobie tam zerknijcie. Myślę że najlepiej byłoby zgłosić się z tym do jakiegoś dobrego specjalisty
kalusia
Weteran
 
Posty: 796
Rejestracja: 05 sty 2019, 19:50
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: alutka90 » 16 paź 2023, 19:13

Paradontoza to choroba przyzębia spowodowana stanem zapalnym dziąseł i utratą kości. Regularna higiena, wizyty u dentysty i zdrowa dieta są kluczowe w jej zapobieganiu. Nieleczone może prowadzić do utraty zębów. Warto więc odpowiednio zadbać o stan jamy ustnej. Poczytaj o tym tutaj https://amber-clinic.pl/jak-leczy-sie-paradontoze/
alutka90
Weteran
 
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:30
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: PaulinaKKK » 18 gru 2023, 02:50

Zapalenie przyzębia, nazywane paradontozą, to nie tylko problem osób starszych. Coraz częściej dotyka młodsze grupy wiekowe, nawet dzieci. Pierwsze oznaki, takie jak krwawienie podczas szczotkowania czy zaczerwienienie dziąseł, mogą być łatwo zignorowane. Niestety, bagatelizowanie tych symptomów może prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym utraty zębów. Dlatego warto zwrócić uwagę na zdrowie dziąseł i skorzystać z nowoczesnych systemów diagnostycznych, które pozwalają wykryć chorobę na wczesnym etapie. Polecam udać się do tego gabinetu - https://dentysta.katowice.pl/uslugi/periodontologia/ . Na pewno pomogą.
PaulinaKKK
Weteran
 
Posty: 265
Rejestracja: 18 wrz 2017, 18:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: mgr
Kierunek studiów: stomatologia
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: Poznań
Uczelnia: Poznań
Pracuję: Nie

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: boddekk » 26 gru 2023, 14:13

W jaki sposób Wy dbacie o zdrowie Waszych dzieci? Mogę Wam wszystkim polecić sprawdzić stronę https://helpmedi.com.pl/produkt/aspirat ... -dinorino/ , na której znajdziecie ofertę sklepu z najróżniejszymi produktami medycznymi dla dzieci i niemowląt.
boddekk
Weteran
 
Posty: 2230
Rejestracja: 05 paź 2017, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Doktor
Kierunek studiów: Dentysta
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Tak

Odp.: czy to już paradontoza?

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 22 lut 2024, 02:34

Najlepiej pójść do dentysty

__
Księgowa Rybnik
elka74
Weteran
 
Posty: 1066
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Poprzednia

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości

  • Reklama