• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Otwarty ząb z powodu ropy. Pytania odnośnie co dalej.

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Otwarty ząb z powodu ropy. Pytania odnośnie co dalej.

Nieprzeczytany postautor: krakow2000 » 22 gru 2014, 19:26

Witam
Nie rozpisując się za wiele jak do tego doszło.
W piątek założyła mi dentystka lekarstwo bo ząb bolał przy zagryzaniu (2-3 tygodnie wcześniej założyła plombę bo stara wypadła). W tygodniu coś się ułamało/ukruszyło i w piątek jak zaczął boleć udałem się. Dała lekarstwo i powiedziała iż jeśli będzie boleć to przyjść znowu. W sobotę myślałem iż wykituje (kiedyś miałem trutego zęba i też tak bolało) bo myślałem iż zatruła a ostatnio po truciu bolał 3 dni. Na drugi dzień trochu zelżało i udałem się roznosić paczki z kościoła (tragarz).
Po 2 godzinach wróciłem do domu i mi powiedzieli domownicy iż spuchłem a przy uśmiechaniu bolało. Przebolałem do dzisiaj i dzisiaj otworzyła zęba bo okazało się iż ropa jest. Zostawiła otwartego i przepisała antybiotyk DALACIN C 300mg co 8h.

Teraz moje pytania (bo to pierwszy raz kiedy mam otwartego zęba):

1. Powiedziała iż mogę płukać płynem do jamy ustnej po posiłku. Mogę czy może mam użyć jakiś płyn który zadziała jakoś dodatkowo wyciągając ropę czy coś??

2. Czy jeśli dostanie się tam pasta do zębów to będą jakieś problemy??

3. Czy mogę chodzić normalnie na zewnątrz czy może lepiej np. ograniczyć do minimum na kilka dni tudzież jakoś specjalnie osłonić np. kominem czy czymś??

4. Ciągle trochu boli i jest lekko opuchnięte (przynajmniej mi się tak wydaje jak dotykam wargi), czy mogę robić zimne okłady czy może lepiej coś innego, jakąś płukankę czy cuś??

5. Antybiotyk skończy się w sobotę, czy warto iść do niej w piątek czy lepiej wziąć cały i iść dopiero w poniedziałek??

6. Jeśli o czymś zapomniałem a jest WAŻNE proszę o takową informację, jak pisałem NIGDY wcześniej nie miałem otwartego zęba.

Z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi.
krakow2000
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 22 gru 2014, 19:11
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości

  • Reklama
cron