• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Moje zęby to załamka :-(

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: Annate » 31 paź 2014, 02:16

Witajcie! Proszę o poradę.
Moje zęby to załamka. Miałam próchnicę całe życie. W moim domu nikt nie leczył mi zębów, gdy byłam dzieckiem. Mleczaki wyszły, a potem zaraz były całe czarne i mając 4 lata nie miałam czym jeść. Później wyszły stałe i zaczęły się psuć. Na dentystę nigdy nie było pieniędzy. Gdy miałam 14 lat zaczęłam chodzić sama z siebie do przychodni NFZ (wcześniej nie miałam pojęcia, że tak można, nikt o to nie zadbał...), no i zaczęłam je leczyć. Łatwo nie było, bo za darmo było leczonych tylko 5 pierwszych pacjentów 2 razy w tygodniu i było to w trakcie zajęć szkolnych... ale chodziłam, robiłam bez znieczulenia (to było płatne) i jakoś to było. Warto wspomnieć, że w każdym zębie miałam po kilka ubytków tzn z różnych stron. Trochę się zaleczyły, choć nie do końca, ale jakoś to było. Niestety w tym czasie niektóre straciłam, jedne z powodu próchnicy, inne bo zniszczone się wyłamały i po latach korzenie trzeba było usunąć. Po kilku latach podjęłam studia i zaczęłam pracować i jednocześnie regularnie chodzić do stomatologa. Znów trochę podleczyłam, ale pewnego razu znieczulenie nie zeszło i trzymało się kilka miesięcy (pewnie uszkodzony nerw, tamten stomatolog regenerował go biolaserem), no więc wystraszyłam się i znów była przerwa. Po pewnym czasie znów wzięłam się za swoje zęby. Udało mi się wyleczyć PRAWIE wszystkie, choć cześci nie mam i część niestety jest po leczeniu kanałowym... po dwóch latach czyli teraz, okazało się, że znów muszę wszystkie leczyć. Mam dość! W dodatku dziś wieczorem odkryłam, że rusza mi się dwójka po leczeniu kanałowym kilka lat temu. No normalnie się rusza. Boję się ruszyć ustami. Natychmiast zapisałam się do stomatologa. :( Załamka. Jutro czeka mnie wizyta w gabinecie. I znów ten sam wstyd, że nie mam jeszcze 30-tki i takie braki w uzębieniu. A mam duże braki skrzydłowe na dole. Dokładnie na dole mam jedynie 8 zębów przednich + korzeń. Jakiś czas temu rozważałam implanty, ale w związku z tym, że mam guza przysadki mózgowej, muszę mieć robiony rezonans magnetyczny głowy. No i do tej pory myślałam, że to przeciwwskazanie, a dziś patrzę, że jednak nie. Czy to prawda? Mam tam bardzo mało kości i pewnie nie obyłoby się bez nadbudowy. Czy w samych implantach zamknęłabym się w 15 tys zł przy takich brakach? Rozważam kredyt. Co z resztą zębów? Mam półtoraroczne dziecko i problem, żeby jeździć często na 30 minut wizyty. Hurtowe leczenie zębów jest możliwe jedynie pod narkozą, a ja narkozy boję się jak ognia i byłabym w stanie wytrzymać bez narkozy te 4 godziny, ale kto by się podjął. Mam zniżkę w "sieciowym" centrum medycznym, dość sporą, ale tam odpada takie rozwiązanie. Powiem szczerze, że brakuje mi osoby, która by pokierowała tym moim leczeniem. Powiedziała, że najpierw trzeba zrobić to i tam, a później tamto. Nie wiem, czy jst sens iść do implantologa z jednoczesnym leczeniem ubytków, czy można jednocześnie nadbudowywać kość. Czy może do protetyka, bo nie wiem, czy niektóre zęby na górze zniosą kolejne plombowanie. Myślę, że ta ruszająca się dwójka nie...
Czemu to wszystko piszę? Bo liczę na jakieś słowa otuchy, może ktoś był w podobnej sytuacji i ma to za soba?

Jest jeszcze druga sprawa. Czy może mieć związek z zębami takie coś: od pewnego czasu mam problem z przełykanie jedzenia. Zatrzymuje mi się w gardle lub się krztuszę. Dodatkowo zaczęłam chrapać, mam wrażenie, że podniebienie nie działa jak powinno, że jest jakieś częściowo porażone. Kilka dni temu też chwilowo straciłam czucie w podniebieniu miękkim. Czy możliwe, że to od zęba? Ciągle mam chrypke i kaszlę. Byłam już u neurologa, gastrologa, pulmonologa i laryngologa (pewnie będę mieć biopsję mogdałka, bo coś tam małego jest, ale jak powiedział lekarz, nie powinno dawać takich objawów). Lekrze nie wiedzą, od czego tak jest.
Annate
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2014, 01:50
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 07 lis 2014, 11:01

Ja też miałam "od zawsze" słabe zęby i próchnicę. Na szczęście moi rodzice uważają (i uważali), że o zdrowie (w tym zęby) trzeba dbać i nie należy na zdrowiu oszczędzać. Ale w czasach PRL, i tuż po, byli inni stomatolodzy i inne metody leczenia, więc wizyta u dentysty kojarzyła mi się z katuszami. Dlatego niechętnie tam chodziłam. A próchnica była. "Dzięki" temu mam sporo leczeń kanałowych za sobą i dużo dużych plomb (co z kolei osłabia zęby).
Po latach poznałam nową dentystkę, która wydawała się spoko i nie grymasiła ani na moje zęby, ani na to, że chcę znieczulenie. Zaczęłam chodzić regularnie. No, ale... w pewnym momencie zaczęło się cos psuć, zwracałam uwagę na jednego zęba, że jakiś taki dziwny jest, ona to olewała, a potem okazało się, że on do leczenia kanałowego, prawie cała korona przeżarta, ząb się rozpadł i korzeń czeka na odbudowę zęba (porcelankę). Kiedy wyszła sprawa z tym zębem wkurzyłam się, zmieniłam dentystkę i na razie jestem z tego posunięcia bardzo zadowolona. Ale ta nowa dentystka stwierdziła mnóstwo nieszczelności plomb i próchnic przy plombach, więc.... czeka mnie leczenie wszystkiego od początku. Podobnie jak Ciebie :)

Co do implantów. 15 tysięcy na dużą ilośc implantów Ci nie wystarczy. Jeden implant kosztuje ok. 4000 zł. Ten korzeń - on jest w porządku? Bez próchnicy? Bo na korzeniu można odbudować ząb za pomocą wkładu metalowego i porcelanki. Kosztuje to ok. 1000 zł.
Jeśli chodzi o rezonans magnetyczny - spytaj lekarza prowadzącego badanie rezonansowe. On Ci najlepiej odpowie co można robić w szczęce, a czego nie.
Co do ruszajacej się dwójki. Rusza Ci się cały ząb, włącznie z korzeniem? Jak to wygląda? Mnie się ostatnio wydawało, że pękł mi ząb i połowa się ruszała, a potem się okazało, że to plomba się oddzieliła od zęba, bo pod nią była próchnica. Może u Ciebie też rusza się tylko plomba? A może korona (bez korzenia)? Ponoć zęby leczone kanałowo zrastają się z kością i nie można ich tak łatwo usunąć. A dobry korzeń to skarb - można na nim zrobić porcelankę (czyli mieć "prawie normalnego" zęba, w kolorze innych, a jednocześnie bez bólu nawiercania kości szczęki etc. - bo w ogóle nie rusza się kości).
Czy najpierw implanty/porcelanki, czy leczenie ubytków? To zależy. Ja usłyszałam opinię, że jeśli chce się zrobic implant/odbudowę trzeba mieć sąsiednie zęby wyleczone (może chodzi o wygodę dostępu?).

Jeśli chodzi o te pozostałe objawy. Czy laryngolog wykonał też badanie lusterkiem krtaniowym? A może warto by zbadać gardło i okolice endoskopowo? Nie jestem lekarzem, ale moim zdaniem trzeba najpierw wykluczyć lub usunąć wszelakie zmiany rozrostowe i ropnie (jeśli są). Może być też tak, że to jakieś porażenie nerwu - bierz sobie witaminę B complex (mnie pomogła po porażeniu nerwu po znieczuleniu). Być może masz też jakieś zapalenie nerwu. Radziłabym się jeszcze skonsultować z dobrym chirurgiem szczękowym, oni mają często sporą wiedzę o jamie ustnej i nerwach, większą niż zwykli dentyści. I przy najbliższym rezonansie zgłoś te dolegliwości, może też by obejrzeli.
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: Annate » 18 lis 2014, 19:07

Witaj!
Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Niestety okazało się, że ta ruszająca się górna dwój była złamana z tyłu na całej szerokości zęba tuż przy dziąśle i trzymała się na plombie. Robię koronę metalową pokrytą porcelaną na wkładzie metaowym, tylko niestety to kosztuje nieco więcej, bo aż 2000 po mojej 25% zniżce...
Tak myślałam, że te implanty takie drogie. Dziś pytałam się o cenę w gabinecie w mojej miejscowości (prawie Warszawa) i jeden implant z koroną to 5500. Myślę, że będę szukać w innych miejscach Polski, bo niestety nie stać mnie na odbudowę zębów za ponad 30 tys zł. :( Może ktoś zna jakieś gabinety, gdzie implanty są tańsze niż u mnie.

Byłam u laryngologa i sprawdzał z lusterkiem. Mam coś na jednym migdałku, trudno powiedzieć co. Spróbuję z tą witaminą. Ostatnio poprawiło się z tym przełykaniem ale zauważyłam, że przy otwieraniu buzi żuchwa mi tak dziwnie skacze do boku, przy otwarci ust przy skroni rośnie górka dużo większa niż po drugiej stronie. Zastanawiam się, czy to może być zwichnięcie stawu ale takie delikatne? To by tłumaczyło też asymetrię twarzy....

Wracając do implantów, rozważam jeszcze jakąś protezę ale pewnie nie da się zrobić niczego, co byłoby przymocowane na stałe. Czy takie protezy widać? Tak czy siak muszę odbudować te braki czy widać czy nie, taka prawda, ale chciałabym dobrze wybrać, aby czuć się komfortowo. Zastanawiałam się też nad implantami po jednej stronie - powoli robić sobie po jednym implancie a po drugiej taka połowiczna proteza. Może kiedyś tam w moim życiu zmieni się coś finansowo i wtedy zrobiłabym drugą stronę... nie wiem. To chyba temat na inne działy na tym forum, pewnie i tam napiszę kilka słów z prośbą o poradę protetyczną i implantologiczną.
Annate
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2014, 01:50
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 18 lis 2014, 23:39

Nie wiem, jaką masz mieć robioną porcelankę, podejrzewam jednak, że każda korona porcelanowa musi być robiona "na czymś" (pomijając wkład metalowy, który robi się osobno). Nie znam się na protezach (porcelankach) siekaczy, bo ja mam jedną (i będę miała drugą) na przedtrzonowych, a dokładnie na piątkach, których aż tak bardzo nie widać "w uśmiechu". Ale wydaje mi się, że te koszty, które podałaś, to strasznie wysokie są. Ja znam miejsca tańsze, nawet w Warszawie (ale mówię, to może być złudne, bo nie wiem, co masz zaplanowane).

Dla mnie niepokojący i wymagający wyjaśnienia byłby przede wszystkim migdałek i asymetria twarzy. Z powodu tego, czym się zajmuję, jest to dla mnie kwestia alarmująca. Skoro na migdałku "masz coś i nie wiadomo, co to jest" to dla mnie jest to kwalifikacja do pokazania tego onkologowi. Nie chcę tu Ciebie nastraszyć, ale czasem lepiej wykluczyć zmianę rozrostową, niż wyhodować ją sobie już bardzo dużą. Mała zmiana zwykle łatwo się leczy i w 100%. Asymetria twarzy również powinna być zbadana (a ściślej lekarz powinien poszukać jej przyczyn). "Zwykli" lekarze mogą się nie znać na tematach onkologicznych i ich diagnozy/zabiegi mogą opóźniać tylko rozpoczęcie właściwego leczenia, dlatego polecam onkologa. Najlepiej prywatnie, aby było szybciej (i pewnie bez skierowania). A człowiek, pacjent tym bardziej sam się nie zdiagnozuje.

Obecnie protezy są bardzo dyskretne, mało widoczna jest częśc pokrywająca dziąsło, a kleje bardzo dobre (proteza sama nie odpada). Ale to też na pewno zależy, gdzie (na szczęce) i jak by była robiona proteza.

Edit. Przy otwieraniu ust robi Ci się jakas górka? Mnie się żadna nie robi....
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: Annate » 19 lis 2014, 00:12

Ta górka robi się w stawie, gdzie jest połączenie z żuchwy ze skronią. Gdy otwieram bardzo szeroko buzię to robią mi się te górki po obu stronach ale po jednej jest większa i ogólnie to jest ta strona gdzie twarz jest jakby większa (okolice kości jarzmowej). No i potem gdy zamykam buzię to po stronie wiekszej górki coś mi przeskakuje i żuchwa mi "skacze" i jednocześnie idzie do boku (?). Tak to wygląda. Na migdałku mam coś, co kształtem przypomina brodawkę. Miałam robiobną tomografię szyi w związku z tą zmianą. Tomografia wykazała, że jest to nierówny zarys migdałka, a tak oprócz tego, że w migdałkach są liczne obszary płynowe i chyba zwapnienia, no i że węzły chłonne szyi po jednej stronie są powiększone do 12 mm (ogólnie napisali "obraz zmian pozapalnych"). Laryngolog wspominała o biopsji tej zmiany ale muszę przyznać, że ciągle nie miałam czasu i to odkładałam... no i się boję, bo jednak te migdały tak mocno ukrwione.

Co do ceny wkłądu i koronki - masz rację, jest strasznie wysoka. Porównuję teraz z cenami w innych miejscach i różnica jest ogromna. W dodatku trwa to długo i w koszt są wliczone np. 2 korony tymczasowe, dobór koloru w pracowni, zacementowanie, korona i wkład. Korona nie jest chyba najlepsza. Z tego co się orientowałam, najlepsze są pełnoceramiczne, a moja jest metalowa oblana porcelaną. A raczej będzie, bo wciąż czekam.

Znalazłam też gabinet w Łodzi, gdzie są o wiele tańsze implanty. Ma bardzo dobre opinie i myślę, że jednak zdecyduję się braki skrzydłowe uzupełnić implantami. No ale masz rację - najpierw załatwię sprawę tej zmiany. Ogólnie to właśnie od kilku miesięcy mam różnoirodne problemy ze zdrowiem. Odwiedzam lekarzy, masa badań z których nic nie wychodzi... sugerują nerwicę...

No i wracając do żuchwy jeszcze, wiem że doktor google to nie jest najlepszy lekarz, ale wszystko mi pasuje do podwichnięcia żuchwy, a przeczytałam też, że to się robi przez braki skrzydłowe w uzębieniu. Wspominałam o tym temu protetykowi, który robił mi koronkę, ale nic się od niego nie dowiedziałam. Chyba lepszy chirurg szczękowy.
Ostatnio zmieniony 19 lis 2014, 00:29 przez Annate, łącznie zmieniany 1 raz
Annate
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 31 paź 2014, 01:50
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: Nisia » 19 lis 2014, 00:31

Jak na mój gust, tomografia wskazuje jedynie, że migdałkowi trzeba się przyjrzeć. Poza tym nie wyjasnia niczego. Węzeł chłonny 12 mm - diagnozowanie go tylko "z obrazka" to bardzo ryzykowne podejście. Można by tak powiedzieć, gdyby nie było żadnych innych zmian, a masz - na migdałku.
Biopsja zmiany na migdałku to bardzo dobry pomysł. Co ma do tego ukrwienie? Przecież ukłucie igłą nie spowoduje krwotoku :) A może chodziło Ci, że to dość wrażliwe miejsce? Zapewne migdałek do biopsji zostanie znieczulony. Myślę, że warto by też zrobić biopsję węzłów. Można by zrobić obie biopsje na raz, albo, jeśli to wolisz, najpierw migdałek, a potem zależnie od wyniku: albo biopsja węzłów, albo nie.
Bez migdałka można żyć, więc może warto by w ogóle rozważyć jego usunięcie? Ale to do decyzji.
Może nie tyle masz nerwicę, ile chodzisz do nieodpowiednich lekarzy :)
Nisia
Aktywny
 
Posty: 26
Rejestracja: 29 wrz 2014, 11:25
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: chemik
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: domi.nika » 17 gru 2021, 08:08

Nisia pisze:Nie wiem, jaką masz mieć robioną porcelankę, podejrzewam jednak, że każda korona porcelanowa musi być robiona "na czymś" (pomijając wkład metalowy, który robi się osobno). Nie znam się na protezach (porcelankach) siekaczy, bo ja mam jedną (i będę miała drugą) na przedtrzonowych, a dokładnie na piątkach, których aż tak bardzo nie widać "w uśmiechu". Ale wydaje mi się, że te koszty, które podałaś, to strasznie wysokie są. Ja znam miejsca tańsze, nawet w Warszawie (ale mówię, to może być złudne, bo nie wiem, co masz zaplanowane).

Dla mnie niepokojący i wymagający wyjaśnienia byłby przede wszystkim migdałek i asymetria twarzy. Z powodu tego, czym się zajmuję, jest to dla mnie kwestia alarmująca. Skoro na migdałku "masz coś i nie wiadomo, co to jest" to dla mnie jest to kwalifikacja do pokazania tego onkologowi. Nie chcę tu Ciebie nastraszyć, ale czasem lepiej wykluczyć zmianę rozrostową, niż wyhodować ją sobie już bardzo dużą. Mała zmiana zwykle łatwo się leczy i w 100%. Asymetria twarzy również powinna być zbadana (a ściślej lekarz powinien poszukać jej przyczyn). "Zwykli" lekarze mogą się nie znać na tematach onkologicznych i ich diagnozy/zabiegi mogą opóźniać tylko rozpoczęcie właściwego leczenia, dlatego polecam onkologa. Najlepiej prywatnie, aby było szybciej (i pewnie bez skierowania). A człowiek, pacjent tym bardziej sam się nie zdiagnozuje.

Obecnie protezy są bardzo dyskretne, mało widoczna jest częśc pokrywająca dziąsło, a kleje bardzo dobre (proteza sama nie odpada). Ale to też na pewno zależy, gdzie (na szczęce) i jak by była robiona proteza.

Edit. Przy otwieraniu ust robi Ci się jakas górka? Mnie się żadna nie robi....



onkologia to wspaniała nauka, mozliwe ze masz racje ze warto sie skonsultowac - moze akurat cos doradzic



__________________
https://www.netiak.pl/genomika-raka-mozgu/
domi.nika
Weteran
 
Posty: 523
Rejestracja: 05 lut 2019, 11:09
Płeć: Kobieta
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: budownictwo
Rok studiów: 5
Miasto uczelni: Szczecin
Uczelnia: ZUT
Pracuję: Nie

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: annam » 16 cze 2023, 14:09

To ja powiem to z perspektywy osoby która chodziła na przeglądy i było „ok” przed założeniem aparatu moje zeby były Krzywe Ale zdrowe! 

Po założeniu aparatu ortodontka- stomatolog mówiła wszystko super, zeby pięknie doczyszczone. Po 4 latach przyszedł czas na zdjęcie aparatu- okazało się, ze kazdy zab bez wyjątku wymaga leczenia!

W tym ubytki pod zamkami były tak ogromne, że jedyne co czekało to kanałowe. Niestety- dwa zeby nadawały sie tylko do wyrwania. Trafiłam na świetnego dentystę który mimo tego jaka panikara jestem i jak bardzo wstydziłam sie tych zębów robił wszystko by je odratować!

Moja rada? Biegnij prywatnie i niczym sie nie martw bo im dłużej czekasz tym większe koszty bedą.

Mogę też dać namiar na gabinet w Gdańsku https://www.klinikastomatologiczna.com.pl/kontakt/ Mają doświadczenie również w trudniejszych przypadkach.
annam
Aktywny
 
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2013, 17:33
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: konot » 03 lip 2023, 09:35

W temacie stomatologi jednymi z specjalistów których śmiało mogę polecić są https://www.czupkallo.pl/ Jestem pewna że dzięki ich doświadczeniu i zaangażowaniu otrzymacie nowy piękny uśmiech.
konot
Weteran
 
Posty: 2748
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: alutka90 » 01 sie 2023, 15:05

W takich tematach zalecam wizytę u sprawdzonych lekarzy z polecenia... Ja mogę od siebie powiedzieć, że jestem bardzo zadowolona z wizyty u stomatologa https://amber-clinic.pl/ w Gdańsku. Profesjonalne podejście, sympatyczna atmosfera oraz zaawansowany sprzęt używany podczas zabiegów sprawiają, że czuję się w pełni zaopiekowana. Dzięki tej wizycie odzyskałam pełne zdrowie jamy ustnej. Polecam to miejsce każdemu, kto poszukuje kompetentnego stomatologa.
alutka90
Weteran
 
Posty: 425
Rejestracja: 19 lip 2019, 13:30
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: kalusia » 16 sie 2023, 15:53

Jeżeli chodzi o jakościowego stomatologa, To moim zdaniem bardzo łatwo znaleźć w dobie dzisiejszych czasów świetnego lekarza. Na przykład na tej stronie internetowej https://enel.pl/stomatologia/usluga/licowki/ można bezproblemowo odszukać w wielu lekarzy i umówić się na wizytę. Moim zdaniem to bardzo wygodna opcja I warto ją zweryfikować na własnej skórze.
kalusia
Weteran
 
Posty: 816
Rejestracja: 05 sty 2019, 19:50
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: konot » 20 lis 2023, 14:05

Twoje zęby odzyskają dawny plask i zdrowie dzięki wizycie w http://www.citydent.anpi.pl/ W tym miejscu każdy pacjent otrzymuje opiekę na najwyższym poziomie. W zakresie pracy tego gabinetu znajdują się m.in. implanty, leczenie pod mikroskopem, ortodonta, protetyk, RTG zębów oraz wybielanie zębów. Spotkacie się tam nie tylko z fachową kadrą ale i niesamowicie przyjaznym podejściem. Polecam
konot
Weteran
 
Posty: 2748
Rejestracja: 14 gru 2018, 23:14
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Moje zęby to załamka :-(

Nieprzeczytany postautor: elka74 » 28 gru 2023, 13:54

Jeśli macie kłopoty z Waszymi zębami i zdarzyło się, że część zębów wypadła lub była konieczność ich wyrwania, to pamiętajcie, że macie do wyboru takie rozwiązanie, jak implanty gdynia . Warto się zorientować, jakie zabiegi trzeba wykonać prywatnie, a jakie wchodzą w zakres refundacji przez NFZ. Implanty to duże ułatwienie nie tylko ze względów estetycznych, ale również ułatwiają one codzienne funkcjonowanie. Zastosowanie nowoczesnych metod pozwala na uzyskanie bardzo naturalnych efektów.
elka74
Weteran
 
Posty: 1076
Rejestracja: 13 lis 2017, 23:26
Płeć: Kobieta
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości

  • Reklama
cron