• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: hazook » 27 maja 2013, 21:12

Witam serdecznie
Prosze o pomoc już nie wiem co robić . Stasznie boli mnie ząb jest to przeokropny ból , ale od początku:
we wtorek poszłam do dentysty z bólem zęba , prawa dolna siódemka (ząb mnie bolał ale po wzięciu tabletki zazwyczaj przechodził no ale wiedziałam, że trzeba iść do dentysty żeby nie było coraz gorzej) Okazało sie, że jest do leczenia kanałowego, dentystka założyla trucizne i fleczer i zaczął się koszmaar. 2 dni później zaczął mnie strasznie boleć ten ząb przy naciskaniu palcem lub nawet niechcący drugim zębem, nie moge spać, broń boże gryźć, ból jest nie do wytrzymania, boli mnie głowa, gardło już nie mam siły, ketonal nie pomaga, NIC nie pomaga, w piątek nie wytrzymalam pojechałam na pogotowie stomatologiczne , tam pani doktor wyciągneła trucizne, przeczyściła kanały i wsadziła wacik, przepisała antybiotyk , miało przestać boleć .. na nastepny dzien pojechałam na płukanie kanałow(nadal z okropnym bólem zeba, nic nie pomogło) już inna pani doktor powiedziała ze powinno pomału przechodzić, kolejnego dnia znowu płukanie kanałow również na pogotowiu, tym razem pan doktor obejrzał zęba powiedział, że dziwi go mój ból bo kanaly sa czyste, nic zlego z zębem sie nie dzieje na zdjeciu rtg tez nie widac zeby cos zlego sie działo (procz 8 ktore "leżą" ale to juz swoja droga oczywiscie do wyciecia wizyta juz umowiona) , dzisiaj rowniez bylam na plukaniu po raz kolejny uslyszalam, ze to normalnie ze mnie boli.. ALE 6 DZIEN??? Na srode mam umowiona wizyte u swojej dentystki, koszt leczenia kanalowego 500zl , jak myslicie czy jest sens? czy lepiej go wyrwac? juz nie wiem co robic oszaleje z bólu ( Dodam , że przed leczeniem ząb bolał sam z siebie, teraz boli przy dotyku, nagryzaniu, sam z siebie juz wogóle, jest to taki ból jakby coś wbijało mi sie do środka, gdy wpycham lekko wacik nie boli, tylko przy dotykaniu korony zeba ból jest nie do wytrzymania
hazook
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 27 maja 2013, 21:10
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: hobo43 » 29 maja 2013, 08:02

Witam. U mnie ból utrzymuje się do piątku, przedwczoraj byłe u stomatologa, otworzyła ząb, przeczyściła. Podczas czyszczenia ku jej i mojemu zdziwienie nic mnie nie bolało, po ponownym zamknięciu zęba ból się znowu pojawił....zastanawiam się czy iść do niej ponownie, czy przeczekać.
hobo43
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 29 maja 2013, 07:55
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: mymy » 30 maja 2013, 12:12

zawsze jest sens ratowania zęba.
obecnie rezygnuje się z zatruwania i od razu usuwa zakażone "nerwy" z kanałów. Do kanałów trzeba założyć lekarstwo, widocznie jest jeszcze zakażenie ropne
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: dental » 12 cze 2013, 13:29

ja bym nie czekał na Twoim miejscu
kiedyś też zwlekałem z takim lekkim pobolewaniem zęba
skończyło się tak, że akurat w sylwestra dopadł mnie nieziemski ból zęba.
noc nieprzespana i to nie przez dobrą zabawę :/
dental
Aktywny
 
Posty: 17
Rejestracja: 12 cze 2013, 13:22
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: spohia » 18 sie 2013, 13:35

Drogie te twoje leczenie kanałowe;/ ale fakt zawsze warto ratować zęba bo jak to mówią co swoje zęby to swoje, ale ja bym na twoim miejscu zadzwoniła do swojego dentysty i powiedziała jaka jest sprawa, że strasznie boli to może Cię przyjmie wcześniej (bo może to coś poważnego a może ból pulsuje od jakiegoś zęba obok w którym jest ubytek bo ja też tak mialam ostatnio i się okazało, że po zaleczeniu zęba obok ten też przestał boleć)
spohia
Początkujący
 
Posty: 3
Rejestracja: 19 lip 2013, 17:19
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Odp.: Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: 12tomaso » 08 mar 2018, 15:18

12tomaso
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 02 kwie 2017, 20:40
Lokalizacja: Poznań
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: brak
Kierunek studiów: brak
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Pomocy..Straszny ból zęba leczenie kanałowe

Nieprzeczytany postautor: julkka » 30 mar 2018, 13:25

Piszesz, że masz umówioną wizytę na ósemkę, a nadal boli Cię siódemka, pomimo leczenia kanałowego. Może podczas zabiegu ta ósemka została podrażniona i teraz ból promieniuje na tą siódemkę? Znam to, bo przechodziłam dokładnie to samo i ból jest faktycznie taki, jak piszesz. Mi nic nie pomagało, ani tabletki przeciwbólowe (a brałam o różnym nasileniu, łącznie z Ketonalem) ani żele do smarowania typu Sachol czy Elugel (https://www.apteka-melissa.pl/produkt/elugel-zel-z-chlorhexydyna-02-40-ml,6500.html), nic nie dawało rady, a byłam już prawie że nieprzytomna z bólu, który trwał cały dzień i potrafił mnie obudzić w środku nocy. Co pomogło? Wyrwanie ósemki. Ciekawa jestem, jak sobie poradziłaś i co w końcu pomogło na ten ząb.
Awatar użytkownika
julkka
Początkujący
 
Posty: 6
Rejestracja: 12 mar 2018, 13:48
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości

  • Reklama
cron