• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

zapalenie okostnej POMOCY jestem za granica

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

zapalenie okostnej POMOCY jestem za granica

Nieprzeczytany postautor: mkl » 05 gru 2012, 04:13

Od kilku tygodni przebywam za granicą, na Ukrainie. Na kilka dni przed wyjazdem z Polski doszło do infekcji dolnej 7 i zapalenia okostnej. Po wykonanym RTG stomatolog ocenił że ząb nadaje się ewidentnie do wyrwania, jednak mając przed sobą ponad 20 godzinną podróż stwierdziłem że ekstrakcja byłaby ryzykowna, wyleczyłem więc zapalenie antybiotykiem Clindamycin a usunięcie zęba zaplanowałem po powrocie do kraju.

Niestety wczoraj, chyba znowu doszło do zapalenia okostnej - nie pojawiła się ropa, jednak kość znajdująca się bezpośrednio pod zębem zaczeła rosnąć, tak samo jak poprzednim razem. Do tego potworny ból całej szczęki. Jeszcze tego samego dnia udało mi się znaleźć klinikę stomatologiczną, lekarz powiedział że najlepszą decyzją jest natychmiastowe usunięcie zęba, puki jeszcze nie pojawiła sie ropa i tym samym uniknięcie konieczności zastosowania antybiotyku. Zabieg obył się bez komplikacji, wieczorem po powrocie do domu było dośc dobrze, jednak dzisiaj cały dzień czułem się bardzo osłabiony, rano niemal omdlałem, cały czas mam zawroty głowy.

Czy w sytuacji gdy doszło do zapalenia okostnej wyrwanie zęba było dobra decyzją?
Czy nie ma ryzyka, że infekcja będzie dalej postępować?
Czy brak antybiotyku nie stanowi ryzyka powstania suchego zębodołu?

Nie wiem czy coś dalej z tym robić, z rosyjskiej terminologii przekazanej od Pani stomatolog zrozumiałem tylko tyle ze ekstrakcja z dłutowaniem poszla OK a antybiotyk nie będzie potrzebny.. Nie znam się zupełnie na stomatologii, dlatego z góry przepraszam jeśli moje pytanie jest bezsensowne - myślałem że jeśli doszło do ponownego zapalenia okostnej, to sama ekstrakcja zęba pozwoli mi jedynie uniknąć dalszych problemów zapalnych, ale powstałą infekcję można wyleczyć tylko antybiotykiem a nie samym faktem usunięcia zęba.. Naczytałem się dzisiaj w necie przeróżnych artykułow, m.in że nieleczona antybiotykiem infekcja może doprowadzić nawet do zapalenia mózgu, a ja już panikuję, że moje omdlenia i zawroty głowy mogą mieć z tym coś wspólnego.. :/

ps. Odczuwalny bół jest mniejszy niż przed zabiegiem, wystarczyły dzisiaj 2 tabletki solpadeine
mkl
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 05 gru 2012, 04:07
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: zapalenie okostnej POMOCY jestem za granica

Nieprzeczytany postautor: chemiczka » 05 gru 2012, 20:53

Idź jeszcze raz do stomatologa i opowiedz o objawach.
chemiczka
Dociekliwy
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 lip 2012, 13:51
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: zapalenie okostnej POMOCY jestem za granica

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 gru 2012, 22:49

mkl pisze:Czy w sytuacji gdy doszło do zapalenia okostnej wyrwanie zęba było dobra decyzją?

musiałbym widzieć stan w buzi

mkl pisze:Czy nie ma ryzyka, że infekcja będzie dalej postępować?

jeśli nie ma przyczyny t jest ona bardzo ograniczone

mkl pisze:Czy brak antybiotyku nie stanowi ryzyka powstania suchego zębodołu?

nie

Antybiotyki podaje się tylko w stanach ciężkich, przy utrudnionym odpływie ropy z objawami ogólnymi gorączka, dreszcze, a nie zaraz jak tylko ząbek zaboli, co jest niestety nagminnie czynione...

mkl pisze:a ja już panikuję,

prawda, za bardzo i niepotrzebnie
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości

  • Reklama