• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

ból zatrutego (?) zęba oraz zęba z lekarstwem

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

ból zatrutego (?) zęba oraz zęba z lekarstwem

Nieprzeczytany postautor: bassfreak » 04 gru 2012, 19:36

witam , mam dość dziwny problem
we wtorek miałem leczenie kanałowe tz pierwsza wizyta mam udać się na jeszcze jedną w kolejny wtorek
dentystka otworzyła ząb , wyczyściła kanały i założyła coś tym czasowo , nie mam pojęcia czy kanały są już wypełnione albo czy ząb jest zatruty ale dość często boli (ćmi) raz mniej raz mocniej , czasem tak mocno aż chce mi się płakać
chwilową ulgę daje trzymanie wody w buzi , ból nasila się jak się położę (nie mogę często zasnąć) oraz jak wchodzę z zimnego do ciepłego (np z dworu do domu)
to jest ostatni ząb u góry po lewej stronie
pierwszy dzień po leczeniu był spokój (środa)


drugi ząb ma podobne objawy ale nie boli aż tak mocno , jakiś czas temu wypadła mi z niego plomba ale dentystka stwierdziła że jest czysty i wsadziła chyba lekarstwo na jakiś czas
to jest jeden z przednich zębów na dole , był z nim spokój do puki nie zaczął boleć ten po kanałowym (myślę że jeden ząb promieniuje jakoś na drugi)

czasem 1 tabletka Pyralginy ledwo pomaga , nie mam pojęcia co to może być a wizyta we wtorek dopiero :zalamka:

----------------------------------- Scalono post 01 gru 2012, 14:35 -----------------------------------

dobra okazało się że w jednym kanale zebrały się bakterie , musiała doczyścić i przepłukać
założyła lekarstwo i powiedziała że jak będzie dalej boleć to mam to wydłubać i zostawić otwarty ząb , i muszę się wrócić bo boli ;/

----------------------------------- Scalono post 01 gru 2012, 17:53 -----------------------------------

edit 2 : dostałem antybiotyk na 5 dni i jakiś drogi czerwony płyn do płukania

----------------------------------- Scalono post 02 gru 2012, 07:42 -----------------------------------

ból tak się nasila przy leżeniu że nie spałem drugą noc z rzędu , cała tabletka pyralginy nic nie daje (500 mg ) :shock:

----------------------------------- Scalono post 03 gru 2012, 14:43 -----------------------------------

byłem wczoraj gdzie indziej bo ból był nie do zniesienia , lekarka poszerzyła kanały bo były za wąskie i kazała skończyć antybiotyk i ból miną , poszedłem dziś rano pobiegać i ból wrócił :(
nawet ketonal słabo pomaga , co to może być ? :(

----------------------------------- Scalono post 04 gru 2012, 19:36 -----------------------------------

byłem na kolejnej wizycie , dostałem silny antyseptyk do zęba oraz zlecenie wykonania zdjęcia RTG
dodatkowo mam skończyć cały antybiotyk
bassfreak
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2012, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: ból zatrutego (?) zęba oraz zęba z lekarstwem

Nieprzeczytany postautor: mymy » 10 gru 2012, 23:08

ząb nie promieniuje na drugi, ten pierwszy boli pewnie dlatego ze wszystkie kanały nie zostały oczyszczone z martwej miazgi albo nie do końca - dość często w trzonowcach wystepuje 4 kanał. Nie wiem tez jaki lek został zaaplikowany do kanałów.
RTG? Super pomysł, tylko nie wiem czemu tak późno
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ból zatrutego (?) zęba oraz zęba z lekarstwem

Nieprzeczytany postautor: bassfreak » 11 gru 2012, 13:58

już jest spokój , na RTG wszystko wyszło ok
po tej wizycie 4 grudnia gdy dostałem do zęba bardzo silną mieszankę (dentystka powiedziała że to najsilniejsza mieszanka jaką mają :shock: ) + przepłukali zęba wszystkim czym mieli ból miną od razu , skończyłem antybiotyk dostałem w ostatni piątek to samo do zęba i w ten piątek ostatnia wizyta z tym zębem czyli zamknięcie kanałów i rekonstrukcja :>
bassfreak
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 30 lis 2012, 23:03
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Nie


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości

  • Reklama