• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

ból dziąsła przy zębie leczonym kanałowo

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

ból dziąsła przy zębie leczonym kanałowo

Nieprzeczytany postautor: chemiczka » 17 paź 2012, 16:45

Około 12 lat temu górna szóstka była leczona kanałowo. Od tamtego czasu dziąsło od strony policzkowej się stopniowo obsuwało, odklejało od zęba tak ze jego brzeg jest zapadnięty i ciemniejszy w porównaniu do zdrowego fragmentu dziąsła. Od czasu do czasu jak w tą kieszonkę dostało mi się jedzenie to robiło się zapalenie i bolało samo z siebie, ale po umyciu zębów zwykle przechodziło.
Tym razem boli już drugi dzień, nie pomaga trascodent, sachol tylko na chwile. Z tego powodu ze dziąsło tam jest obsunięte i była odsłonięta szyjka ze 2 miesiące temu miałam tam zakładane wypełnienie oraz na sąsiedniego zęba bo tam też się obsunęło (ogólnie mam do tego słoności) - chociaż w drugim zębie nie ma tej zmiany zwyrodnieniowej. Pomogło o tyle ze tamto miejsce nie jest juz wrażliwe na zimno czy słodkie, te zapalenia robią się tak samo często.
Wzięłam Ibuprom i umyłam zęby pastą antyseptyczną, na razie nie boli. Ale czy to juz jest stan ze trzeba udac się do dentysty? Co można w takim wypadku zrobić? A może jakiś antybakteryjny żel stomatologiczny?
dodam ze kamienia nazębnego też mam niewiele, czyściłam ze 2 miesiące temu.

----------------------------------- Scalono post 17 paź 2012, 13:55 -----------------------------------

w końcu poszłam do dentysty, bo ból był coraz większy. okazało się ze był nawis wypełnienia. usunęła to, przepłukała czymś dezynfekującym kieszonkę i (chyba powierzchniowo) założyła lekarstwo (nie wiem czy to był tlenek tytanu ale miało okropny smak). ból zelżał, nie jest już przeszywający, ale nadal czuje w tym miejscy jakby ranę, jest trochę spuchnięte między zębami, ale kieszonka zaczęła wyglądać lepie, zdrowiej.
Nie wiem jak długo czekać na całkowitą poprawe

----------------------------------- Scalono post 17 paź 2012, 16:43 -----------------------------------

Załączam zdjęcie RTG z lipca, chodzi o górną lewą szóstkę (5 i 4 wyglądają tak dziwnie ponieważ 5 jest na podniebieniu)
bardzo proszę o analizę czy aby to z 6 się coś nie dzieje :(

http://zapodaj.net/089b23aa88437.jpg.html
chemiczka
Dociekliwy
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 lip 2012, 13:51
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: ból dziąsła przy zębie leczonym kanałowo

Nieprzeczytany postautor: mymy » 22 paź 2012, 22:22

na zdjęciu nic nie widać, do dokładnej oceny musi być zdjęcie punktowe.
jak nabardziej nawisy wypełnienia przyczyniają się do recesji dziąseł. Ale także parafunkcje, dysfunkcje, zbyt intensywne szczotkowanie itp.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: ból dziąsła przy zębie leczonym kanałowo

Nieprzeczytany postautor: chemiczka » 23 paź 2012, 18:06

ten nawis był od wypełnienia zakładanego ze 2 mies temu, a dziąsło mi się obsuwa sukcesywnie już od dawna w tym miejscu.
ponieważ wtedy nie przestało boleć, a wręcz nie pozwalało spać, poszłam znowu do dentysty. dentystka również tam nic nie widzi co by mogło boleć i ząb by był przyczyną. zbadała kieszonkę - okazała się spora. poprosiła starszą dentystkę o konsultacje i tamta oceniła ze rozpoczęła się resorpcja korzenia, ząb nie rokuje dobrze, nawet po ponownym leczeniu kanałowym jest do usunięcia za kilka lat oraz z tak silnymi zapaleniami w kieszonce trzeba by pozbyć się tego stłoczenia zębów. byc może najlepszą opcją byłoby usunięcie 6 i leczenie ortodontyczne (wprowadzenie 5 w łuk, zrobienie miejsca dla 8, nie wspominajac ze reszta zębów tez by potrzebowała korekty), o którym juz myślałam od dawna , chociaż bardzo kosztowne

----------------------------------- Scalono post 23 paź 2012, 18:06 -----------------------------------

a no i na ból nie pomagały żadne żele/płyny przeznaczone do tego celu, za to woda utleniona przyniosła znaczną poprawe
chemiczka
Dociekliwy
 
Posty: 42
Rejestracja: 20 lip 2012, 13:51
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości

  • Reklama