• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Czy można wymienić tylko kawałek plomby?

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Czy można wymienić tylko kawałek plomby?

Nieprzeczytany postautor: moniwiki@interia.pl » 03 kwie 2016, 22:09

W mojej dolnej szóstce miałam kiedyś założoną czarną plombę. Po kilku latach wymieniłam ją na białą i mam ją już ok 2-3 lata. Zauważyłam że z boku zęba plomba nie przylega dokładnie, jest szczelinka. Byłam u dwóch dentystów w tej sprawie i obaj potwierdzili że plomba jest nieszczelna i trzeba ją wymienić. Problem jest taki że ten ząb był już głęboko i rozlegle wiercony. Plomba zajmuje dużą jego powierzchnię i jeszcze kawałek bocznej części przy dziąśle. Dlatego nie chciałabym wymieniać całej plomby żeby nie rozwiercać jeszcze bardziej tego zęba bo boję się że prawie nic z niego nie zostanie i za pare lat będzie do wyrwania a mam dopiero 20 lat. W związku z tym moje pytanie jest takie czy można wymienić tylko kawałek plomby w miejscu gdzie jest ona nieszczelna czy zawsze trzeba wymieniać całą plombę?
moniwiki@interia.pl
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 03 kwie 2016, 21:06
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: warszawa
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Czy można wymienić tylko kawałek plomby?

Nieprzeczytany postautor: mysia_liska » 23 kwie 2016, 19:34

Nie mam 100% pewności bo nie jestem stomatologiem ale nie słyszałam nigdy ani mnie się też nigdy nie zdarzyło, żeby wymieniać część plomby, sądze że tak się nie da zwyczajnie, ale wiesz też miałam wymienianą dość rozległą plombę u Pani Krystyny Domagały w Legnicy i wszystko ok a też się martwiłam, że ostatecznie ząb może być do wyrwania
mysia_liska
Aktywny
 
Posty: 16
Rejestracja: 28 lip 2015, 15:36
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Studia ukończone
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: SGH
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 79 gości

  • Reklama