• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Odruch wymiotny podczas mycia zębów

Czyli co robić gdy boli ząb oraz pytania na temat innych schorzeń jamy ustnej.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Odruch wymiotny podczas mycia zębów

Nieprzeczytany postautor: zbyszek » 09 maja 2012, 00:48

Sprawa może się wydawać śmieszna, jednak mi nie jest do śmiechu. Mam 22 lata i problem z odruchem wymiotnym pojawiły się mniej więcej w gimnazjum. Sam odruch wymiotny pojawia się po kilku sekundach gdy zaczynam szczotkować z tyłu górne zęby - co ciekawe nie zawsze mnie łapie. Bywa też tak, że tygodniami mogę normalnie myć zęby. Ta przykra dolegliwość (+ paniczny strach przed dentystą) sprawił, że w ogóle go nie odwiedzałem Niestety muszę teraz to zrobić, gdyż ukruszył mi się ząb - górna szóstka(dość spory kawałek). Tutaj pojawia się problem - nie wyobrażam sobie, żeby dentysta "dłubałby" mi w ustach choćby nawet 1 minutę, skoro mycie zębów jest dla mnie bardzo uciążliwe. Zastanawiam się co mogę zrobić? Dodam, że mam chorobę refleksową przełyku (jeśli ma to w ogóle jakiś wpływ) oraz przewlekle chore zatoki (gdy zaczynam szczotkować zęby z tyłu, zawsze z zatok zaczyna mi spływać flegma, która w jakimś stopniu utrudnia mi oddychanie - może to jest przyczyną tego odruchu wymiotnego). Proszę o jakieś rady. Pozdrawiam.
zbyszek
 

Reklama

Odp.: Odruch wymiotny podczas mycia zębów

Nieprzeczytany postautor: mymy » 09 maja 2012, 23:26

Witam,
po pierwsze pocieszę: można znieczulić podniebienie miękkie by wyeliminować odruch wymiotny. Po drugie sugeruję wizytę i laryngologa, może ten coś pomoże.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


Wróć do Boli mnie! oraz inne schorzenia w jamie ustnej

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości

  • Reklama