• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Apteczka

Reklamy o innej tematyce. (to forum podlega szczególnej moderacji - czytaj warunki zamieszczania reklam)
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
Regulamin działu
CZYTAJ: Regulamin TEGO działu
  • Reklama

Apteczka

Nieprzeczytany postautor: ynos89 » 29 lip 2021, 20:16

Co Waszym zdaniem powinno znajdować się w każdej apteczce? Wiemy, że woda utleniona, plastry, bandaże, jałowe gazy i inne opatrunki są niezbędne. Zawsze noszę przy sobie chociaż taką mini apteczkę na wszelki wypadek. Znalazłem niedawno takie plastry w żelu i żel hydrokoloidowy, który przyspiesza gojenie. Myślę, że trzeba korzystać z wynalazków, jakie nam inni oferują i ulepszać swoje apteczki, czy to domowe, czy do auta. Tutaj https://www.help4skin.pl/ między innymi dowiedziałem się o różnych żelach, które pomagają w szybszym leczeniu ran. Jest wiele środków na które należy zwrócić uwagę podczas opatrywania ran. Kiedyś nie zwracałem tak dużej uwagi na zawartość apteczki, do momentu, kiedy poważnie skaleczyłem się nożem. Nie miałem wtedy zbyt wielu opatrunków przy sobie, jakoś sobie poradziłem, ale rana zaczęła ropieć i nie chciała się zagoić. Jakie jest Wasze podejście do tego, co należy trzymać w apteczce, jak często do niej zaglądacie?
ynos89
Hero member
 
Posty: 77
Rejestracja: 14 wrz 2017, 10:56
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: inna osoba
Kierunek studiów: inna osoba
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: inna osoba
Uczelnia: inna osoba
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Apteczka

Nieprzeczytany postautor: boddekk » 23 mar 2022, 10:20

Ja widziałam kilka ciekawych ofert. Teraz też sprawdzę na to co polecasz a może w końcu znajdę to czego szukam.


__________________________
apteczka sportowa
boddekk
Weteran
 
Posty: 2227
Rejestracja: 05 paź 2017, 14:38
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Student
Tytuł / Specjalizacja: Doktor
Kierunek studiów: Dentysta
Rok studiów: 3
Miasto uczelni: Warszawa
Uczelnia: Politechnika
Pracuję: Tak

Odp.: Apteczka

Nieprzeczytany postautor: kasiunia » 29 lis 2022, 06:57

ynos89 pisze:Co Waszym zdaniem powinno znajdować się w każdej apteczce? Wiemy, że woda utleniona, plastry, bandaże, jałowe gazy i inne opatrunki są niezbędne. (...)

Też tak uważam , w apteczce muszą znaleźć się podstawowe medykamenty na nagłe wypadki i sytuacje. W naszej apteczce pojawił się ostatnio nowy preparat na katar dla dzieci - spray do nosa o nazwie Nasic. Najważniejsze jest to ,że jest bardzo skuteczny i przyjazny w użyciu.
kasiunia
Weteran
 
Posty: 248
Rejestracja: 17 gru 2016, 12:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Apteczka

Nieprzeczytany postautor: Werka22 » 03 sty 2023, 23:22

W domowej apteczce przyda się taki produkt https://wodamorska.apteo.pl/suchosc-w-nosie/ który świetnie działa na suchy nos i katar. Nie tylko go udrażnia ale i regeneruje błonę śluzową. Na pewno postawi na nogi zarówno dużych jak i małych pacjentów a koszt niewielki.
Werka22
Weteran
 
Posty: 259
Rejestracja: 12 lis 2018, 11:32
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Apteczka

Nieprzeczytany postautor: kasiunia » 02 paź 2023, 16:34

Myślę ,że w każdym z naszych domów znajduje się dobrze zaopatrzona apteczka domowa. Podstawowe jej wyposażenie to środki opatrunkowe i dezynfekujące... ale czy macie coś skutecznego na katar chroniczny ?Mogę wam polecić po prostu wodę morską, dostaniecie ją w każdej aptece.
kasiunia
Weteran
 
Posty: 248
Rejestracja: 17 gru 2016, 12:23
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Apteczka

Nieprzeczytany postautor: gnocchi » 19 sty 2024, 03:16

Na pewno leki na przeziębienie, coś na kaszel, gorączkę i koniecznie na katar. Są dostępne różne preparaty bez recepty, trzeba tylko w apteczce regularnie sprawdzać ich ważność. Tak aby nie okazało się, że mimo pełnej domowej apteczce nie mamy co zastosować przy chorobie. Poza kroplami na katar dobrze sprawdzają się irygacje więc można zainwestować w taki zestaw https://www.mamynosa.pl/zatoxin-rinse .
gnocchi
Weteran
 
Posty: 191
Rejestracja: 25 kwie 2018, 09:57
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak


Wróć do Inne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Reklama