• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Augmentacja kości a powikłania po zabiegu

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Augmentacja kości a powikłania po zabiegu

Nieprzeczytany postautor: Daria » 25 lip 2015, 16:53

Witam ponad miesiąc temu przeszłam zabieg uzupełnienia kości nad górną 2.
Kość na skutek resorpcji została zniszczona praktycznie do przegrody nosowej, w związku z czym uzupełnienie było bardzo dużo.
Od tygodnia borykam się z zapaleniem kości, którego przyczyną były względy higieniczne - kość ma rozrastać się 3 miesiące i w związku z tym w szczelinie między dziąsłem a koroną zęba praktycznie zanikała z dnia na dzień, a pomiędzy pozostały resztki jedzenia, co w związku z niewygojoną raną po augmentacji doprowadziło do zakażenia bakteryjnego.
Od tygodnia dr płucze ranę wodą utlenioną, poszerzył szczelinę, wyczyścił i włożył lekarstwo. Od 5 dni przyjmuje metronizadol a od 3 antybiotyk augmentin.
Niestety z bólem walczę od ponad tygodnia, jest bardzo dokuczliwy, tym bardziej, że promienuje na całą prawą stronę szczęki do ucha. Ponadto nadal dosyć mocno obrzęknięte jest dziąsło nad zębami od górnej 3 do końca i te zęby także mocno dają się we znaki.
Najgorszy rwący ból odczuwam w nocy, budzę się z lekko opuchniętą twarzą.
Pan dr zapewnia, że po działaniu antybiotyku ból powinien ustępować, ponadto widzę także obrzęk i zaczerwienie dziąsła bardzo powoli, ale jednak ustępują.
Co mogę jeszcze zrobić? Od tyg przyjmuje leki przeciwóbolwe, a noc oznacza bezsenność i nieustający, silny ból.
Jak długo może trwać leczenie zakażenia i kiedy zacznę sypiać normalnie?
Czy w przypadku jak mój powinno zostać wykonane rtg? Pan dr póki co go nie zlecił.
Dziękuję za pomoc.
Daria
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2015, 16:39
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Rok studiów: -
Pracuję: Nie

Reklama

Odp.: Augmentacja kości a powikłania po zabiegu

Nieprzeczytany postautor: Pixx » 07 lis 2017, 19:44

Domyślam się co możesz przeżywać, ale niestety pewnych rzeczy się nie przeskoczy jedyne co mogę doradzić to słuchać zaleceń lekarzy no i jeszcze może w przypadku bezsenności spróbować kołdry obciążeniowej? W rodzinie mieliśmy podobny przypadek, że po operacji nie dało się spać i wtedy lekarz podsunał takie rozwiązanie i faktycznie pomogło. Jakby ktoś szukał to Senso-Rex wpiszcie i poszukajcie przez wyszukiwarkę.
Pixx
Początkujący
 
Posty: 4
Rejestracja: 15 sty 2014, 13:27
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Inna osoba
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Odp.: Augmentacja kości a powikłania po zabiegu

Nieprzeczytany postautor: mikel323 » 09 lis 2017, 09:31

a co z kościami jest

______________________
dezynfekcja
mikel323
Początkujący
 
Posty: 5
Rejestracja: 09 lis 2017, 09:25
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: aaeda
Kierunek studiów: aawrwar
Rok studiów: 2
Miasto uczelni: wawa
Uczelnia: sssss
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

  • Reklama
cron