• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

resekcja wierzchołka korzenia- przepchnięty materiał

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

resekcja wierzchołka korzenia- przepchnięty materiał

Nieprzeczytany postautor: IndygoViolet » 21 lip 2017, 15:33

Witam Serdecznie

Mam pytanie w sprawie resekcji korzenia. Cztery dni temu miałam ten zabieg z powodu przepchniętego materiału wokół którego utworzył się ziarniniak. Ząb na którym przeprowadzany był zabieg nigdy nie miał żadnej infekcji ani próchnicy. Powód leczenia kanałowego był inny. W przeszłości nosiłam aparat ortodontyczny i została użyta ogromna siła, taka że w jeden dzień zęby przesunęły się aż o centymetr. Ból niesamowity, nie przechodził nawet po zdjęciu aparatu dlatego stomatolog zaproponował zrobienie kanałówki aby ból ustąpił i niechcący przepchnął materiał wypełniający, drugi ząb obumarł sam (również bolał) i po 14 latach od obumarcia zrobiona kanałówka. W ciągu lat od przepchnięcia rozwijał się wokół materiału ziarniniak, bolał na zmianę pogody, ciśnienia, dziąsło puchło w czasie upałów. Nigdy nie było tam ropy jedynie opuchlizna, która pojawiała się i schodziła. Pani doktor zrobiła resekcję tego korzenia i wyczyściła zmianę wraz z ziarniniakiem. Korzeń nie został wstecznie wypełniony. Czytałam, że wypełnienie wsteczne jest obowiązkowe dlatego nie wiem teraz czy nie będzie z tego powodu jakichś powikłań. Bardzo proszę specjalistów o ocenę wykonanej resekcji. Czy zabieg jest wykonany poprawnie pomimo nie zamknięcia wstecznie kanału? Chciałam zapytać moją panią doktor ale niestety wyjechała na urlop na drugi dzień po zabiegu a szwy ściągnęła mi inna pani w 4 dobie po zabiegu. Załączam zdjęcia porównawcze rtg.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/764457de6c146f62

https://www.fotosik.pl/zdjecie/62d60d7734c6e0d0

----------------------------------- Scalono post 21 lip 2017, 15:33 -----------------------------------

Dodam jeszcze, że kanałówka wykonana lata temu. Doktor nic nie mówiła o wymianie ani o uzupełnieniu wstecznym. Czy to normalne?
IndygoViolet
Początkujący
 
Posty: 1
Rejestracja: 14 lip 2017, 19:47
Płeć: Kobieta
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

  • Reklama