• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Ból i opuchlizna po ekstrakcji

Pytania o najróżniejsze zabiegi.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Ból i opuchlizna po ekstrakcji

Nieprzeczytany postautor: scathlock » 01 lip 2012, 16:07

Witam,
w ostatni wtorek miałem usuwaną piątkę. Wydaje mi się, że rana goi się prawidłowo, buzia nie jest opuchnięta, jednak samo dziąsło od strony zewnętrznej u jego nasady jest jakby powiększone, nabrzmiałe, a ucisk powoduje lekki ból. Czy to normalne po prawie tygodniu po ekstrakcji czy powinienem iść do lekarza?

Druga sprawa: po ekstrakcji zaczął mnie lekko boleć ząb sąsiedni. Co prawda na powierzchni międzyzębowej widać lekką próchnicę (dopiero po wyrwaniu ją zauważyłem), ale nigdy mnie on nie bolał. Wydawało mi się, że to rana mnie boli, ale im więcej czasu mija, tym bardziej jestem przekonany, że to ząb. Czy to przypadek, że zaczął boleć po ekstrakcji, czy mam liczyć na to, że ból minie (a próchnicę oczywiście wyleczyć)?
scathlock
Początkujący
 
Posty: 2
Rejestracja: 01 lip 2012, 15:27
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Pacjent
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: -
Rok studiów: -
Miasto uczelni: -
Uczelnia: -
Pracuję: Tak

Reklama

Odp.: Ból i opuchlizna po ekstrakcji

Nieprzeczytany postautor: mymy » 05 lip 2012, 23:33

Witam,
z opisu wnioskuję kilka możliwości: albo ząb obok został lekko nadwichnięty albo odsłonięta "dziura" jest teraz narażona na słodkie i zimne bodźce i ząb boli. Nie napisał Pan w jakich okolicznościach ząb boli, czy ból jest z czymś skojarzony.
Kolejna możliwość to pozostałość kawałka zęba w ranie lub przegrody międzykorzeniowej albo nieprawidłowe gojenie.
W razie zaniepokojenia sugeruję oczywiście kontrolę.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: Ból i opuchlizna po ekstrakcji

Nieprzeczytany postautor: Gość » 06 lip 2012, 16:59

Dziękuję za odpowiedź.
Co do bólu to myślę, że strzelił pan w dziesiątkę z "nadwichnięciem" - obecnie już nie boli, a za nadwichnięciem przemawia fakt, że korzenie wyrywanego były mocno rozczapierzone i twardo siedział.
Co do samej rany to opuchlizna powoli schodzi, a do samego gojenia nie mam żadnych zarzutów, więc myślę, że jakoś to będzie. ;)
Gość
 


Wróć do Chirurgia, paradontologia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

  • Reklama