• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

Koronka na dwójce - jaki kształt?

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

Koronka na dwójce - jaki kształt?

Nieprzeczytany postautor: Krzysiek_Radom » 13 wrz 2011, 14:02

Witam serdecznie wszystkich! Jestem właśnie świeżo po wizycie u dentysty gdzie lekarz przygotowywał mnie do założenia koronki na górną dwójkę z prawej strony. Pojawił się jednak pewien problem. Z lewej strony dwójka w ogóle mi nie urosła - bezpośrednio za jedynką jest od razu trójka. Trójka - jak wiadomo - jest już kłem więc ma inny kształ niż siekacz - jest bardziej ostra. Myślałem, że ta koronka, którą mi założy doktor będzie właśnie w kształcie kła - żeby zęby z prawej i lewej strony od jedynek były symetryczne. A tu psikus. Podobno ma to być zwykła dwójka w kształcie siekacza. No i teraz będzie to wyglądało tak, że między lewą jedynką a lewą trójką (czyli tą, która jest na miejscu dwójki) będzie mały ubytek a między prawą jedynką a prawą dwójką na całej wysokości nie będzie żadnego ubytku. Wydaje mi się to trochę niekosmetyczne. Co Wy mi radzicie? Ostatecznie umówiłem się z panią która ma wykonać koronkę na piątek i ma odlać z wosku obydwie wersje i mam wybrać którą będę chciał. Jeśli nie zrozumieliście mnie (a napisałem bardzo zagmatwanie ;)) to postaram się wykonać zdjęcie moich zębów.
Krzysiek_Radom
 

Reklama

Odp.: Koronka na dwójce - jaki kształt?

Nieprzeczytany postautor: mymy » 13 wrz 2011, 21:09

Witam,
takie sprawy warto uzgadniać przed decydowaniem się na leczenie, bo powiem szczerze, że to trudny wybór. Kła często się wtedy nieznacznie szlifuje aby przypominał dwójkę. Też nie wszystko widać na pierwszy rzut oka, ja akurat nie mam jednej trójki i cały łuk mam przesunięty o pół zęba, czyli zamiast przerwy między jedynkami na środku mam jedynkę i powiem szczerze że tylko dentysta mi to na razie zauważył :) Zawiązków dwójek górnych lubi nie być, ciężko jest potem uzupełnić brak gdy nie było leczenia ortodontycznego które by stworzyło miejsce np. na most czy implant. Nie wiem jak to u Pana widać ale zalecam zobaczyć co technik przygotuje, porozmawiać dentystą i ewentualnie pójść o poradę do ortodonty (tu należy poważnie zastanowić się nad możliwościami finansowymi, ponieważ zrobienie miejsca aparatem + implant czy most znacznie podniesie koszty i wydłuży czas leczenia). Proszę więc rozmawiając z lekarzami wziąć opisane przeze mnie możliwości, ograniczenia i koszty.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

  • Reklama