• Reklama
Największy i najlepszy katalog ślubny w sieci - Ślubnięci.pl

nierówne koronki

Protezy stałe czy ruchome? Co, jak, gdzie, kiedy.
Regulamin forum
CZYTAJ: Regulamin serwisu dentoforum.pl
  • Reklama

nierówne koronki

Nieprzeczytany postautor: morenita » 25 sie 2011, 22:47

Witam. Wczoraj założono mi na 4 przednie górne zębę korony porcelanowe na cyrkonie. Sa zacementowane juz na stale. Moj problem to to, ze w domu na spokojnie zauwazylam ze dwojki roznia sie nieco od siebie dlugoscia, tz. prawa jest krotsza od lewej. Lewa jest osadzona na wkladzie metalowym. Czy mozliwe ze ten zab nie zostal dobzre "docisniety" i dlatego jest troche dluzszy? Czy zwyczajnie nie dopatzrylam ja i dentysta tej roznicy? Poradzcie Państwo zo moge zrobic, czy kazac sobie przyszlifowac tą dłuższa dwojka? Bo zdaje sie tamtej krotszej juz nie wydluze...Czy reklamowac? Dodam ze ta roznica nie jest jakas mocna ale jak sie przyjzec to widac, a to mnie smuci. Pomocy!
morenita
 

Reklama

Odp.: nierówne koronki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 25 sie 2011, 23:42

Witam,
jeżeli to Panią martwi, najlepszym wyjściem będzie powrót do gabinetu i opowiedzenie o swoich spostrzeżeniach.
Cyrkon jest spiekany w wysokiej temperaturze, na niego idzie glazura/kolor/porcelana więc nie zwykło się szlifować tego typu uzupełnień. Odnośnie dociśnięcia, teoretycznie jest to możliwe ale w praktyce ciężkie do zrealizowania, ponieważ podbudowy cyrkonowe wykonuje się komputerowo, są bardzo dokładne.
Radzę szczerze porozmawiać z dentystą o wyglądzie korony i o możliwej przyczynie.
Pozdrawiam
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: nierowne koronki

Nieprzeczytany postautor: Gość » 26 sie 2011, 13:56

Mam jeszcze jeden problem...koronka na wkładzie metalowym. Otóz przed wybraniem rodzaju wkladu ( wchodzilo w gre zloto albo stal) poinformowano mnie ze zasadniczo nie bedzie roznicy estetyczniej jesli wybiore ktorakolwiek z wkladu, z racji tego ze koronka jest cala z porcelany. Ale niestety da sie zauwazyc ze zab ma nieco inny odcien, jakby chlodniejszy, bardziej siwawy, nie mowiac juz o tym ze spod spodu od strony podniebienia przeswituje metal!!!:( No masakra, jakbym wiedziala ze cos takiego moze byc, to bym dolozyla i to zloto wziela. Co robic? Czy ten wklad mozna wymienic na zloty?
Gość
 

Odp.: nierówne koronki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 26 sie 2011, 18:18

Wyglądem od strony podniebiennej proszę się nie przejmować, bo bez nagimnastykowania się nawet Pani tego nie zobaczy, tak się robi. Wkład można usunąć ale w zależności od użytego cementu będzie to trudne albo bardzo trudne. Dodatkowa trudność to zdjęcie korony bez jej uszkodzenia. A gdy to się uda to po wyczyszczeniu kanału można zacementować inny wkład.
Radzę wrócić do dentysty
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak

Odp.: nierówne koronki

Nieprzeczytany postautor: morenita » 26 sie 2011, 19:48

bardzo dziekuje za porade:)

----------------------------------- Scalono post 26 sie 2011, 19:54 -----------------------------------

Proszę jeszcze powiedziec, czy rzeczywiscie wklad ze zlota bedzie najlepszy jesli chodzi o estetyke czy moze lepszy jest ten z wlokna szklanego. Mi sugerowano takze ze włono szklane jest slabsze...czy to prawda?
morenita
 

Odp.: nierówne koronki

Nieprzeczytany postautor: mymy » 27 sie 2011, 11:07

Bardzo proszę :)
Jeśli to wina wkładu to tak, będzie lepszy. Włókno szklane też jest bardzo dobrym wyjściem, jest wystarczająco wytrzymałe i świetne estetycznie. Aczkolwiek rolą wkładu nie jest wzmocnienie zęba/korzenia tylko możliwość odbudowania korony, więc wytrzymałością proszę się nie sugerować.
Nie należy lekceważyć drobnostek bo od nich zależy doskonałość. Michał Anioł.
Awatar użytkownika
mymy
Administrator
 
Posty: 1688
Rejestracja: 11 kwie 2010, 20:18
Płeć: Mężczyzna
Jestem: Lekarz dentysta
Tytuł / Specjalizacja: -
Kierunek studiów: Lekarsko-Dentystyczny
Rok studiów: Studia ukończone
Miasto uczelni: Zabrze
Uczelnia: Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach
Pracuję: Tak


  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do Protetyka i implanty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

  • Reklama